Gyorssakk-vb: 17 éves fiú győzött, Carlsen 3. lett

MTI/K. B.MTI/K. B.
2021.12.29. 10:02
null
Nodirbek Abdusattorov Magnus Carlsent és Jan Nyepomnyascsijt is legyőzte (Fotó: Getty Images)
Meglepetésre a 17 esztendős üzbég Nodirbek Abdusattorov lett a férfiak gyorssakk-világbajnoka Varsóban, ahol Rapport Richárd legjobb magyarként a 10. helyen végzett – írja az MTI.

 

A kedd este zárult 13 fordulós tornán a tinédzserkorú nagymester két rövidített játszmában kerekedett felül az alapszakaszban szintén 9.5 pontot gyűjtött orosz Jan Nyepomnyascsijon, míg a hasonlóképpen 9 és fél pontig jutott címvédőnek, a norvég Magnus Carlsennek ezúttal be kellett érnie a harmadik hellyel. Carlsen, aki december 10-én éppen Nyepomnyascsijjal szemben védte meg világbajnoki titulusát a klasszikus sakkban, a varsói vb-n a 10. fordulóban kikapott Abdusattorovtól. Az üzbég játékos a 15 perces alapjáték-idejű partijai közül csupán egyet vesztett el, s öt döntetlen mellett hétszer győzött a nemzetközi szövetség, a FIDE honlapjának eredményközlése szerint.

A négy magyar induló közül Rapport Richárd hatékony hajrájának köszönhetően – utolsó három rapid-játszmáját megnyerve – 10. lett a csaknem 180 sakkozót felvonultató mezőnyben. Két mérkőzésén maradt alul, s négy döntetlen mellett hét győzelemmel gyűjtött 9 pontot. Kozák Ádám 6.5 pontjával a 100. pozícióban zárt, Kántor Gergely 5.5 pontja a 129., Erdős Viktor 5 pontja a 146. helyhez volt elég.

A női mezőnyben, amelyben nem volt magyar résztvevő, a gyorssakk-világbajnoka az orosz Alekszandra Kosztyenyuk lett, aki korábban három alkalommal is másodikként végzett a rapid műfajt (is) művelők vébéjén. A 37 éves játékos a 11 fordulós viadalon 9 pontot gyűjtve diadalmaskodott.

A háromnapos eseményt ugyancsak Varsóban szerdán (ma) és csütörtökön követi a villámsakk-világbajnokság, amelyen öt perc alapidő áll a játékosok rendelkezésére.

Legfrissebb hírek

Rapport Richárdék a nyolcadik helyen végeztek a gyorssakkcsapat-vb-n

Egyéb egyéni
2 órája

3x3-as kosárlabda-vb: lett és amerikai aranyérem Varsóban, hetedikek a magyarok

Kosárlabda
2026.06.07. 22:16

3x3-as kosárlabda-vb: győzelem Mongólia ellen, rájátszásban a magyarok Varsóban

Kosárlabda
2026.06.04. 21:59

3x3-as kosárlabda-vb: vereség az ausztráloktól, az utolsó meccsen dől el a magyar továbbjutás

Kosárlabda
2026.06.04. 20:00

Nyepomnyascsij nyerte az Aeroflot Opent, Szjugirov a 43. lett

Egyéb egyéni
2026.03.05. 14:36

Gaál Zsóka kilencedik lett a gyorssakk Európa-bajnokságon

Egyéb egyéni
2026.01.12. 09:13

Carlsen duplázott, a nőknél Aszaubajeva nyert a villámsakk-vb-n

Egyéb egyéni
2025.12.30. 23:49

Gyorssakk-vb: Carlsen nyert a nyílt kategóriában, Gorjacskina a nőknél

Egyéb egyéni
2025.12.28. 20:02
Ezek is érdekelhetik