Tájékozódási futás: Bujdosó és Gerber győzött Óbudán

K. Zs.K. Zs.
2021.06.27. 20:39
A férfiaknál Bujdosó Zoltán, a nőknél Gerber Csenge nyerte a tájékozódási futók Sprint Ligájának második, óbudai fordulóját – írja az MTI.

A Sprint Ligát idén először rendezi meg a Magyar Tájékozódási Futó Szövetség, az első idényben három futammal terveztek, a nyitány május 22-én Szentgotthárdon volt, a döntőt októberben rendezik egy egyelőre még nem kijelölt helyszínen.

Az első két, egyformán egyéni indításos futamon elért eredmények alapján a döntő futamot vadászrajtos lebonyolítással rendezik, így végül az lesz a sorozat összetett győztese, aki elsőként szakítja át a döntőben a célszalagot.

A hagyományos erdei versenyszámokkal szemben a Sprint Ligában a rövid távú futamokat városi környezetben bonyolítják le, a pályák pedig mindössze 12-15 perc alatt teljesíthetők, azaz nagyjából 3.5-4.5 kilométer hosszúak. A feladat ugyanakkor változatlan: a győztes az, aki sorrendben megfogja a térképen szereplő összes ellenőrzőpontot, és elsőként ér a célba.