Sportlövészet: újabb magyar érmek a wroclawi versenyen
Két arany-, egy ezüst- és két bronzérmet szereztek szombaton a magyar sportlövők a lengyelországi Wroclawban zajló nemzetközi versenyen.
A magyar szövetség tájékoztatása szerint a viadal harmadik napján nem rendeztek külön döntőket, az alapverseny sorrendje alapján hirdettek végeredményt: női légpisztolyban Major Veronika 584 körrel lett az első, a második helyezett Sike Renáta 578, a harmadik Jákó Miriam 573 körig jutott.
A női puskások összetett számában Mészáros Eszter 1179 kört lőtt, ezzel a teljesítménnyel meg is nyerte a versenyszámot. A második helyen a lengyel Karolina Kowalczyk végzett 1178, a harmadikon pedig Toma Dorina 1176 körrel.
Legfrissebb hírek

Európa-bajnok a női csapat standard pisztolyban
Egyéb egyéni
2026.05.11. 19:09

Eb-aranyérmes a női sportpisztolyos trió
Egyéb egyéni
2026.05.10. 14:12

Eb-ezüstérmes a magyar női sportpisztolyos csapat
Egyéb egyéni
2026.05.09. 11:41
Ezek is érdekelhetik





