Birkózás: jövőre is Budapesten lesz az európai olimpiai kvalifikáció

2020.04.08. 11:32
null
Balról Németh Szilárd, az MBSZ és Nenad Lalovics, a UWW elnöke (Fotó: MBSZ/Róth Tamás)
A nemzetközi birkózószövetség (UWW) vezető testülete, a büró (amelynek magyar tagja Bacsa Péter, a hazai szövetség, az MBSZ ügyvezető alelnöke) döntött az immár 2021-es tokiói olimpia birkózóversenyének kvalifikációs rendjéről. Ennek értelmében az idén márciusra tervezett, de a koronavírus-járvány miatt elhalasztott kontinentális selejtezők egy évvel eltolódva maradnak ebben a hónapban, és az eredeti fogadó városukban. Eszerint tehát az európai kvalifikációt Budapesten rendezik meg 2021. március 18. és 21. között, míg a világselejtező április végén lesz Szófiában.

Nenad Lalovics, az UWW szerb elnöke, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) végrehajtó bizottságának tagja így fogalmazott a döntéssel kapcsolatban: „Naptárunkat a NOB-bal és a tokiói olimpia új időpontjával összhangban terveztük meg, s fontosnak tartjuk a fogadó városokkal és az érintett nemzeti szövetségekkel közös munkánk folytatását.”

Az UWW büró úgy döntött, hogy törli a 2020. június 30-ig tervezett összes nemzetközi versenyt, s azt javasolta, hogy a nemzeti szövetségek hasonlóan tegyenek a saját eseményeikkel a résztvevők egészsége érdekében. A 2020-as ütemterv fennmaradó részét a világjárvány terjedése és a megváltozott pénzügyi lehetőségek figyelembevételével tervezik meg.

Azok a sportolók, akik jövőre teljesítik a minimális életkor követelményeit, jogosultak lesznek a szereplésre az olimpiai eseményeken, de senkinek sincs lehetősége országváltásra. Amint azt a UWW korábban is leszögezte, a kvóták kiosztási rendje változatlan marad, ami magyar szempontból azt jelenti, hogy egyelőre a tavalyi nur-szultani világbajnokságról négy kvalifikációs hellyel rendelkezünk. Súlycsoportonként eddig nyolc kvóta kelt el, hat a vb-ről, kettő az egyetlen idén megrendezett kontinentális kvalifikációról, az amerikairól, tehát még nyolc maradt, hiszen minden kategóriában tizenhatos lesz az olimpiai mezőny.

Legfrissebb hírek

Német arany a síugrók normálsáncos versenyén a téli olimpián

Téli olimpia 2026
7 órája

A vb- után az olimpiai aranyat is megszerezte a japán hódeszkás

Téli olimpia 2026
7 órája

A svédek és az amerikaiak vívják a döntőt curlingben

Téli olimpia 2026
8 órája

Kettős holland siker a női 1000 méteres gyorskorcsolyázóknál

Téli olimpia 2026
9 órája

Franjo von Allmen az első duplázó az olimpián

Téli olimpia 2026
13 órája

Ezüstéremmel is Ku Ajiling a legeredményesebb síakrobata

Téli olimpia 2026
14 órája

Egy nap alatt kétszer is összecsapnak az olasz és az amerikai curlingesek

Téli olimpia 2026
15 órája

Szőke Alex megnyerte a zágrábi UWW-rangsorversenyt

Birkózás
2026.02.08. 20:25
Ezek is érdekelhetik