Tokió 2020: a japánok négyötöde szerint helyes volt a halasztás

MTI MTIMTI MTI
2020.03.28. 19:53
A japánok csaknem nyolcvan százaléka helyénvalónak tartja, hogy 2021-re halasztották a tokiói olimpiát a koronavírus-járvány miatt.

A szigetországi közvélemény-kutatás értékeléséből az is kiderült, hogy a japán emberek 11 százaléka szerint a játékokat két évvel kellett volna elhalasztani.

A válaszadók 43 százaléka amellett foglalt állást, hogy a világjárványt követően a tokiói kormány hozzon sürgős gazdasági intézkedéseket, s elsősorban a fogyasztási adó mértékét csökkentse.

A felmérést ezen a héten csütörtökön, pénteken és szombaton végezték mobil- és vezetékes telefonokon véletlenszerű mintavétel útján. A válaszadók számát nem tüntették fel. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság kedden döntött úgy, hogy a tokiói játékokat jövőre rendezik meg a világjárvány miatt.

Legfrissebb hírek

Könnyes szemmel bírálta a szövetség döntéseit a védő – videó

Foci vb 2026
10 órája

A japánok gólszerzője magyarázatot adott a „telefonos” gólörömre

Foci vb 2026
Tegnap, 10:01

Statisztikák: már csak egy honfitársa előzi meg Tunézia francia kapitányát

Foci vb 2026
Tegnap, 9:01

Japántól is kikapott, Tunézia már nem juthat tovább

Foci vb 2026
Tegnap, 7:56

Japán pazar játékkal, a duplázó Ueda vezérletével ütötte ki Tunéziát a vb-történelem 1000. mérkőzésén

Foci vb 2026
Tegnap, 7:55

Japán négy góllal legyőzte Tunéziát – videók

Foci vb 2026
Tegnap, 6:29

„Három pontot akartunk szerezni, nem egyet… Tunézia ellen már győznünk kell”

Foci vb 2026
2026.06.20. 16:09

Három nap alatt kell csodát tennie Hervé Renard-nak

Foci vb 2026
2026.06.20. 15:41
Ezek is érdekelhetik