Sportlövészet: magyar tag a világszövetség vezetésében

2018.12.01. 16:32
Nagy Györgyöt, a Magyar Sportlövők Szövetségének elnökét beválasztották a sportág világszövetségének (ISSF) adminisztratív tanácsába.

A sportdiplomáciai sikerről a hazai sportági szövetség adott hírt szombaton.

A Münchenben tartott pénteki kongresszuson az egyik eddigi alelnököt, az orosz Vlagyimir Liszint választották meg az ISSF új elnökének.

A 62 éves milliárdos üzletember, aki elnöke az orosz, illetve az európai sportági szövetségnek is, a világszövetség élén a 83 éves mexikói Olegario Vázquez Ranát váltja, aki 38 esztendei elnökösködés után döntött úgy, hogy nem pályázza meg újabb négy évre a posztot.

Legfrissebb hírek

Sportlövő-vk: Dénes Eszter és Péni István ötödik lett Münchenben

Egyéb egyéni
2026.05.30. 18:35

Európa-bajnok a női csapat standard pisztolyban

Egyéb egyéni
2026.05.11. 19:09

Eb-aranyérmes a női sportpisztolyos trió

Egyéb egyéni
2026.05.10. 14:12

Sportlövő Eb: aranyéremért lőhet a magyar női pisztolyos csapat

Egyéb egyéni
2026.05.10. 12:05

Sportlövő Eb: Péni ezüstérmes, Nagybányai-Nagy bronzérmes 50 méter fekvőben

Egyéb egyéni
2026.05.10. 11:22

Sportlövő Eb: Fábián ötödik, Major hetedik női sportpisztolyban

Egyéb egyéni
2026.05.09. 16:22

Eb-ezüstérmes a magyar női sportpisztolyos csapat

Egyéb egyéni
2026.05.09. 11:41

Major Veronika harmadik, a csapat második az első nap után sportpisztolyban a sportlövő Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.08. 15:24
Ezek is érdekelhetik