NS: felidézett futballbunyó; mexikói színház a lelátón – hétfő

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2018.06.17. 23:09
A Nemzeti Sport hétfői számából ajánljuk.

A labdarúgó-vb negyedik napján is különböző helyszínekből jelentkeztek az Oroszországból tudósító kollégáink:
A labdarúgó-vb negyedik napján is különböző helyszínekből jelentkeztek az Oroszországból tudósító kollégáink:

Csillag Péter kollégánk Volgográd felé vette az irányt, csekély tizennyolc és fél órás vonatozás után megérkezett a Tunézia–Anglia csoportmérkőzés helyszínére. Miután az angol válogatottal együtt menetrendszerűen érkeznek a rettegett szigetországi szurkolók is, a futballcsata a stadionon kívül események miatt szintén fókuszba helyezhető – főmunkatársunk olyasvalakivel beszélgetett, aki két esztendeje a franciaországi Eb-n ott volt a nagy orosz–angol futballbunyó helyszínén.

Szeli Mátyás két futballkultúra nagy csatáját élvezhette és elemezhette a helyszínen: a Németország–Mexikó csoportmérkőzés eseményeit jegyzetelhette. A címvédő németek szereplése azért is kerülhet a figyelem középpontjába, mert Joachim Löw válogatottjában – kivételesen – az oroszországi torna előtt nem volt minden olyan gördülékeny, mint az előző időszakban, hiszen a csapat egyik legfontosabb alakja, a kapus Manuel Neuer súlyos sérülés után állt vissza a gólvonal elé. A mexikóiak ugyanakkor lazára vették a figurát: a szurkolók több színházi előadásra is elegendő maskarában vonultak a mérkőzés helyszínére.

A nemzetisport.hu olvasóit szinte a nap huszonnégy órájában tudósító Ilku Miklós figyelmét is felkeltette a hír, hogy a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) hihetetlen szigorral kezeli a mérkőzések közvetítésével kapcsolatos részleteket. Az internetes sajtót bejárta a kép, amelyen szaúdi futballrajongók néznek egy moziteremhez hasonlatos helyen meccset, a probléma az, hogy egy kalóztelevízió adása révén tehették meg.

Emellett természetesen a nap minden mérkőzéséről beszámolunk, olvashatnak reakciókat, véleményeket, elemzéseket, statisztikát, és persze a három hétfői mérkőzésre is előre tekintünk. A vb-n túl is van élet, éppen ezért foglalkozunk a férfi kosárlabdázók hétfői bajnoki döntőjével, Roger Federer újabb tornagyőzelmével és a hungaroringi kamion Eb-futam vasárnapi eseményeivel is.

Legfrissebb hírek

Varga Barna: Détáriék népszerűségét nem lehet túlszárnyalni; Majoross: Nem történt semmi, van három pontunk

E-újság
3 órája

Hokigálával szinte biztos az elitben maradás!; Nikitschert sokkolták Rossi szavai

E-újság
Tegnap, 0:02

Vojvoda Dávid elköszön a kosárlabdától; a Cube segítségével elemezzük az ETO FC futballját

E-újság
2026.05.18. 23:52

Győrben a bajnoki trófea!; Liu Shaolin: A jégen vagyok otthon…

E-újság
2026.05.17. 23:55

Ötödször lett bajnok az ETO!; A MOB és a főváros is elkötelezett az olimpiarendezés mellett

E-újság
2026.05.16. 23:50

ETO vagy FTC: ma eldől a bajnoki cím; Férfi hokiválogatottunk felkészülten várja a finnek elleni vb-rajtot

E-újság
2026.05.15. 23:15

Lenny Joseph: Nem szabad foglalkozni a külső zajokkal, kritikákkal; Vereség Szerbiában, de ledolgozható hátrányban a férfi kézilabda-válogatott

E-újság
2026.05.14. 23:58

Redzic Damir: Remek karrierek kezdődtek itt, ezért vagyok Salzburgban; nagy csata lesz a szerbek elleni, de megnyerhető

E-újság
2026.05.13. 23:55
Ezek is érdekelhetik