Karate: 20 magyar arany az egri világbajnokságon

MTI MTIMTI MTI
2017.10.09. 06:43
Címkék
A felnőtteknél négy, míg összességében 20 aranyérmet szereztek a magyar versenyzők az Egerben rendezett 25. SKDUN sotokan karate-világbajnokságon.

A szervezők tájékoztatása szerint a felnőtteknél Kiss Maja, Hajnalné Schneider Zsuzsanna, Kiss Balázs és Kiss Zoltán végzett az élen. A négy arany mellett tíz ezüst- és 20 bronzérmet gyűjtött a magyar csapat, s ezzel a ötödik lett a nemzetek rangsorában.felnőtteknél Kiss Maja, Hajnalné Schneider Zsuzsanna, Kiss Balázs és Kiss Zoltán végzett az élen. A négy arany mellett tíz ezüst- és 20 bronzérmet gyűjtött a magyar csapat, s ezzel a ötödik lett a nemzetek rangsorában.

Az ifjúsági korosztályban 16 arany-, 15 ezüst- és 33 bronzérem volt a magyar termés, aminél csak a románok voltak eredményesebbek.

A román válogatott nem csupán a korosztályos versenyeken remekelt, ugyanis a felnőtteknél is a legjobbak (40 arany, 29 ezüst, 50 bronz) voltak.

Legfrissebb hírek

Karate ob: nyolcszázan indultak, Hárspataki Gábor bajnokként búcsúzott

Egyéb egyéni
2026.06.01. 11:34

Visszavonult az olimpiai bronzérmes karatés, Hárspataki Gábor

Egyéb egyéni
2026.05.31. 13:12

Magyar éremeső a fudokan karatésok Európa-bajnokságán

Csupasport
2026.05.28. 08:47

Lajtos Patrik Európa-bajnok shinkyokushin karatéban

Egyéb egyéni
2026.05.17. 14:52

Fiatal magyar válogatott indul a karate Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.06. 16:05

Tíz magyar arany a karatésok ISKA-világbajnokságán

Egyéb egyéni
2026.05.01. 20:24

Mészáros János maradt a Magyar Karate-szakszövetség elnöke

Egyéb egyéni
2026.03.30. 17:36

Falusi Márton lett a Karate-világszövetség szervezőbizottságának vezetője

Egyéb egyéni
2026.03.27. 13:41
Ezek is érdekelhetik