Evezés: magyar arany a tengeri világbajnokságon!

MTI MTIMTI MTI
2017.10.15. 13:42
null
Pétervári-Molnár Bendegúz és Juhász Adrián nagy eredményt ért el! (Fotó: Facebook/Magyar Evezősszövetség)
Juhász Adrián és Pétervári-Molnár Bendegúz aranyérmet szerzett kétpárevezősben a nemzetközi szövetség (FISA) hivatalos versenyeként számon tartott tengeri evezős-világbajnokságon, a franciaországi Thonon-les-Bains-ben.

A FISA honlapja alapján ebben a számban 68 kettős indult, a döntőbe közülük 20 jutott be.

A magyar páros aztán a szombati döntőben 25:06.50 perc alatt teljesítette a 6000 méteres távot, s ezzel minden vetélytársánál gyorsabbnak bizonyult.

A mezőnynek volt még egy magyar tagja, Papp Gergely és Matheisz József duója 27:09.82 perces időeredménnyel tizedik lett.

Juhász Adrián szeptember végén Simon Bélával és a kormányos Kolláth Vandával a Floridában rendezett „normál" vb-n is aranyérmet szerzett kormányos kettesben.

 

Legfrissebb hírek

Elképesztő látvány, norvég megszállás: ezrek eveznek a Times Square-en – videó

Foci vb 2026
47 perce

Evezés: vegyes érzések az U19-es Eb után

Utánpótlássport
2026.05.27. 09:05

Evezés: ötödik helyek az U19-es Európa-bajnokságról

Utánpótlássport
2026.05.24. 19:30

Evezés: nyolc magyar indulóval kezdődik az U19-es Eb

Utánpótlássport
2026.05.22. 09:06

Los Angeles 2028: mindkét evezős számban indulna Pétervári-Molnár Bendegúz

Egyéb egyéni
2026.04.21. 12:30

Az evezés szabadsága – Csillag Péter publicisztikája

Egyéb egyéni
2026.04.20. 23:45

Simon Béla a magyar evezősválogatott szövetségi kapitánya

Egyéb egyéni
2026.03.09. 17:16

Evezős ergométeres ob: Gadányi és Pétervári-Molnár nyert a normálsúlyúaknál

Egyéb egyéni
2026.02.21. 13:21
Ezek is érdekelhetik