Öttusa Eb: négy magyar jutott a női döntőbe

Vágólapra másolva!
2017.07.20. 19:18
A minszki öttusa Európa-bajnokság csütörtöki selejtezőben két csoportban zajlottak a küzdelmek, mindegyikből az első 12 hely ért automatikusan finálét, s további 12 versenyző pontszáma alapján lépett tovább. Az első két szám, a vívás és az úszás összességében jól sikerült a mieinknek, így a lövészetekkel megszakított futás előtt valamennyien folytatást érő helyen álltak.

Kiemelkedően szerepelt a tavaly világbajnok Kovács Sarolta, aki vívásban második, úszásban első volt az A-csoportban, ezért a kombinált verseny már nem tartogatott izgalmakat a számára, s elsőként ért célba. Ugyanitt Földházi Zsófia aki egy évvel ezelőtt Kováccsal és Alekszejevvel csapatban vb-aranyat nyert – 12. volt a zárás előtt, s ugyanebben a pozícióban fejezte be a selejtezőt.Kovács Sarolta, aki vívásban második, úszásban első volt az A-csoportban, ezért a kombinált verseny már nem tartogatott izgalmakat a számára, s elsőként ért célba. Ugyanitt Földházi Zsófia aki egy évvel ezelőtt Kováccsal és Alekszejevvel csapatban vb-aranyat nyert – 12. volt a zárás előtt, s ugyanebben a pozícióban fejezte be a selejtezőt.

A B csoportban Zs. Tóth Anna kilencedikként, Alekszejev Tamara – Földházihoz hasonlóan – tizenkettedikként kezdte meg a lövészetes futást. Előbbi visszacsúszott a 15. helyre, de szerzett pontszáma elég volt a döntőhöz, amelybe utóbbi – helyezését megtartva – közvetlenül került be.

Az új szabályok szerint már nem kell előzetesen megadni a háromfős csapatok összeállítását, hanem a három legjobb eredmény számít a végelszámolásnál.

Az Eb pénteken a férfiak selejtezőjével folytatódik.

Legfrissebb hírek

Balogh Gábor: Én látom az öttusát a következő három olimpián is

Egyéb egyéni
2025.04.27. 14:46

Öttusa-vk: öt magyar női versenyző érdekelt a szombati döntőben Budapesten

Egyéb egyéni
2025.04.24. 17:44

Öttusa: Balzsay Jázmin az U17-es korosztályban folytathatja remeklését

Utánpótlássport
2025.04.20. 09:05

Balogh Gábor szerint a magyarországi versenyrendezések megerősíthetik az öttusa olimpiai helyét

Egyéb egyéni
2025.04.17. 10:36

Öttusa: Varga Orsolya a felnőttmezőnyben is a legjobbak közé ért

Utánpótlássport
2025.04.05. 19:28

Öttusa-világkupadöntő lesz Magyarországon 2026-ban

Egyéb egyéni
2025.04.04. 09:52

Öttusa: „Most látszott, hogy mindenben tudtam fejlődni” – Tamás Botond

Utánpótlássport
2025.03.25. 19:15

Öttusa: Böhm és Guzi ezüstérmével ért véget a Viwa Open

Egyéb egyéni
2025.03.23. 19:33
Ezek is érdekelhetik