Vívás: a legeredményesebb utánpótlás vívókat köszöntötték

2016.12.13. 16:12
Az idei utánpótlás vívó világversenyeken sikeresen szerepelt magyar versenyzőket és edzőiket köszöntötték kedden a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban.

„Sikeres olimpián vagyunk túl és a játékok évében a fiatalok is jól szerepeltek a korosztályos világversenyeken” – mondta köszöntőjében Csampa Zsolt, a Magyar Vívószövetség elnöke, aki az eredmények mellett azt is megköszönte a junioroknak, hogy az edzőtáborokban segítették a felnőttek felkészülését.

A kadett és junior Európa-bajnokságon öt arany-, egy ezüst- és két bronzérmet, a világbajnokságon egy ezüst- és négy bronzérmet szerző versenyzők és edzőik egy-egy értékes órát vehettek át, míg a Sport21 programban szereplő, az újonc országos bajnokságon érmet szerző és a serdülő ob-n 1-8. helyen végzetek között összesen 3.3 millió forint értékű sportfelszerelést osztottak ki.

Az idény legeredményesebb junior versenyzője az Eb-n egyéniben és csapatban is aranyérmes, míg a vb-n egyéniben bronz-, csapatban ezüstérmet szerző párbajtőröző Siklósi Gergely volt.

„A legjobb évemet zártam, bár a teljesítményem ingadozó volt. Nagyon örülök annak, hogy az Eb-n és a vb-n egyéniben és csapatban is érmes lettem, s ezt a teljesítményt koronáztam meg a november végi felnőtt országos bajnokságon nyert aranyérmemmel. Erre a sikerre nem számítottam, de azt mutatja, hogy ott a helyem a felnőttek között is. Jövőre utolsó éves juniorként szeretném megszerezni a gyűjteményemből hiányzó egyéni világbajnoki címet és a korosztályos világversenyek mellett részt szeretnék venni a felnőtt vb-n és Eb-n is” – nyilatkozta az MTI-nek.„Sikeres olimpián vagyunk túl és a játékok évében a fiatalok is jól szerepeltek a korosztályos világversenyeken” – mondta köszöntőjében Csampa Zsolt, a Magyar Vívószövetség elnöke, aki az eredmények mellett azt is megköszönte a junioroknak, hogy az edzőtáborokban segítették a felnőttek felkészülését.

A kadett és junior Európa-bajnokságon öt arany-, egy ezüst- és két bronzérmet, a világbajnokságon egy ezüst- és négy bronzérmet szerző versenyzők és edzőik egy-egy értékes órát vehettek át, míg a Sport21 programban szereplő, az újonc országos bajnokságon érmet szerző és a serdülő ob-n 1-8. helyen végzetek között összesen 3.3 millió forint értékű sportfelszerelést osztottak ki.

Az idény legeredményesebb junior versenyzője az Eb-n egyéniben és csapatban is aranyérmes, míg a vb-n egyéniben bronz-, csapatban ezüstérmet szerző párbajtőröző Siklósi Gergely volt.

„A legjobb évemet zártam, bár a teljesítményem ingadozó volt. Nagyon örülök annak, hogy az Eb-n és a vb-n egyéniben és csapatban is érmes lettem, s ezt a teljesítményt koronáztam meg a november végi felnőtt országos bajnokságon nyert aranyérmemmel. Erre a sikerre nem számítottam, de azt mutatja, hogy ott a helyem a felnőttek között is. Jövőre utolsó éves juniorként szeretném megszerezni a gyűjteményemből hiányzó egyéni világbajnoki címet és a korosztályos világversenyek mellett részt szeretnék venni a felnőtt vb-n és Eb-n is” – nyilatkozta az MTI-nek.

Legfrissebb hírek

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14

Vívó Eb: nincs magyar a négy között az első napon

Egyéb egyéni
2026.06.16. 19:27

Vívó-vk: bronzérmes a magyar női párbajtőrcsapat Saint-Maurban

Egyéb egyéni
2026.05.24. 16:47

Öt magyar a 64 között a férfi párbajtőrözők berni vk-viadalán

Egyéb egyéni
2026.05.22. 19:46

Vívás: Muhari Eszter ezüstérmes a kolumbiai Grand Prix-versenyen

Egyéb egyéni
2026.05.11. 06:50

Vívás: négy magyar a férfi párbajtőrözők kolumbiai GP-viadalának főtábláján

Egyéb egyéni
2026.05.09. 07:32

Nagy Dávid: Hátradőlni nem szabad!

Egyéb egyéni
2026.04.22. 10:26
Ezek is érdekelhetik