Vívó-vk: bronzérmes a férfi kardcsapat Madridban

2016.05.15. 17:09
A harmadik helyen végzett a magyar férfi kardválogatott a madridi világkupaversenyen.

A Szilágyi Áron, Szatmári András, Iliász Nikolász, Decsi Tamás összeállítású csapat a 16-os táblán kezdte szereplését, és az egyiptomiak elleni 45:30-as magabiztos győzelemmel melegített. A negyeddöntőben a dél-koreaiakat szoros küzdelemben, 45:44-re verte meg, majd az elődöntőben 45:38-ra kikapott a németektől a viadal honlapja szerint.

Utoljára az oroszokkal vívtak a magyarok, és 45:44-es győzelemmel harcolták ki a bronzérmet. Április végén ugyanez a két együttes csapott össze egymással a Rio de Janeiró-i világbajnokság döntőjében, akkor az oroszok nyertek 45:38-ra.

Egy évvel ezelőtt a mieink az élen végeztek a madridi vk-versenyen.

 

Legfrissebb hírek

Aranyérmes a férfi kardcsapat az Európa-bajnokságon!

Egyéb egyéni
2026.06.20. 21:42

Vívó Eb: négy között a férfi kardcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:02

Vívó Eb: Ismét negyedik lett a magyar női kardcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.19. 20:40

Szatmári András bronzérmes a vívó Eb-n

Egyéb egyéni
2026.06.17. 20:49

Vívó Eb: Szatmári András már érmes Antonyban

Egyéb egyéni
2026.06.17. 19:24

Vívó Eb: nincs magyar a négy között az első napon

Egyéb egyéni
2026.06.16. 19:27

Szatmári András az Eb előtt: Képesek vagyunk nyerni!

Egyéb egyéni
2026.06.13. 08:13

Vívás: bronzérmes a női kardcsapat a limai világkupaversenyen

Egyéb egyéni
2026.05.25. 07:31
Ezek is érdekelhetik