Harminckilenc évesen szerzett érmet a dél-koreai Incshonban zajló Ázsiai játékok tornaversenyén az üzbég Okszana Csuszovityina.
Az ugrás pénteki döntőjében lett második, majd kijelentette, reményei szerint két év múlva indulhat a riói olimpián is.
„Az lenne a hetedik olimpiám, és éppen a hét a kedvenc számom” – mondta.
Csuszovityina – még az egykori FÁK (Független Államok Közössége) színeiben – már az 1992-es barcelonai ötkarikás játékokon is szerepelt, akkor csapatban aranyérmes lett. Később német, majd hazatérve tavaly óta üzbég színekben tornászott. Világbajnokságon háromszor, Ázsiai játékokon kétszer állhatott a dobogó tetején.
Legfrissebb hírek

Hétvégén rendezik az első Keleti Ágnes-emlékversenyt
Torna
2026.06.10. 12:56

Két magyar döntős Taskentben a torna Challenge-vk-n
Torna
2026.05.22. 21:52

Torna: Szilágyi Nikolett gerendán ezüstérmes lett Várnában
Torna
2026.05.10. 19:47

Torna: Bácskay Csenge inspirációs díjat kapott Amerikában
Torna
2026.05.08. 21:55
Ezek is érdekelhetik



