Vívás: ötödikként zárt a férfi kardcsapat Athénban
Szilágyi Áron szombati egyéni aranyérme után vasárnap az ötödik helyen zártak a magyarok az athéni férfi kardvilágkupa csapatversenyében.
A hazai szövetség (MVSZ) honlapjának beszámolója szerint a küzdelemben 25 gárda indult, a magyarok először a nyolcaddöntőben léptek pástra, amelyben 45–41-re legyőzték a franciákat. A nyolc között az Európa-bajnok olaszok következtek, 45–42 lett oda, így a folytatásban az 5–8. helyért harcolhattak a magyarok. Itt előbb 45–39-re bizonyultak jobbnak a románoknál, végül 45–40-re az amerikaiaknál.
A magyar válogatott ezúttal Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András, Szilágyi Áron összeállításban szerepelt, de Szatmári az első meccsen megsérült, később már nem is vívhatott.
Legfrissebb hírek

Aranyérmes a férfi kardcsapat az Európa-bajnokságon!
Egyéb egyéni
2026.06.20. 21:42

Vívó Eb: döntős a férfi kardcsapat!
Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:15

Vívó Eb: Ismét negyedik lett a magyar női kardcsapat
Egyéb egyéni
2026.06.19. 20:40

Vívó Eb: nincs magyar a négy között az első napon
Egyéb egyéni
2026.06.16. 19:27

Szatmári András az Eb előtt: Képesek vagyunk nyerni!
Egyéb egyéni
2026.06.13. 08:13
Ezek is érdekelhetik



