Vívás: ötödikként zárt a férfi kardcsapat Athénban

MTI MTIMTI MTI
2014.04.27. 16:56
Szilágyi Áron szombati egyéni aranyérme után vasárnap az ötödik helyen zártak a magyarok az athéni férfi kardvilágkupa csapatversenyében.

A hazai szövetség (MVSZ) honlapjának beszámolója szerint a küzdelemben 25 gárda indult, a magyarok először a nyolcaddöntőben léptek pástra, amelyben 45–41-re legyőzték a franciákat. A nyolc között az Európa-bajnok olaszok következtek, 45–42 lett oda, így a folytatásban az 5–8. helyért harcolhattak a magyarok. Itt előbb 45–39-re bizonyultak jobbnak a románoknál, végül 45–40-re az amerikaiaknál.

A magyar válogatott ezúttal Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András, Szilágyi Áron összeállításban szerepelt, de Szatmári az első meccsen megsérült, később már nem is vívhatott.

Legfrissebb hírek

Aranyérmes a férfi kardcsapat az Európa-bajnokságon!

Egyéb egyéni
2026.06.20. 21:42

Vívó Eb: döntős a férfi kardcsapat!

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:15

Vívó Eb: Ismét negyedik lett a magyar női kardcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.19. 20:40

Vívó Eb: nincs magyar a négy között az első napon

Egyéb egyéni
2026.06.16. 19:27

Szatmári András az Eb előtt: Képesek vagyunk nyerni!

Egyéb egyéni
2026.06.13. 08:13

Vívás: bronzérmes a női kardcsapat a limai világkupaversenyen

Egyéb egyéni
2026.05.25. 07:31

Vívás: ezüstérmes a férfi kardcsapat a kairói vk-viadalon

Egyéb egyéni
2026.05.24. 16:18

Vívás: Battai Sugár bronzérmes a női kardozók limai világkupaversenyén

Egyéb egyéni
2026.05.23. 22:17
Ezek is érdekelhetik