Egyiptom: politikai nézetei miatt küldték haza a kungfubajnokot
Egyiptomi sportvezetők hétfőn hazaküldték aranyérmes kungfusukat, Mohamed Jusszefet egy oroszországi versenyről, mert a férfi a kezével mutatta, hogy a megdöntött államfő, Mohamed Murszi híve.
A kungfubajnok jobb kezét felemelve és annak négy ujját kinyújtva, a Muzulmán Testvériség nevű iszlamista mozgalom kézjelével hirdette, hogy Murszi pártján áll. További vétke az volt, hogy az éremátadó ünnepségen zakója alatt olyan trikót viselt, amelyen ugyanez a kézjel virított.
A Muzulmán Testvériség szervezetet szeptember végén egy bíróság – első fokon – betiltotta Egyiptomban és javai elkobzására ítélte.
Jusszefet amellett, hogy hétfőn hazazavarták, azzal is büntetik, hogy nem vehet részt a következő kungfu világbajnokságon, amely Malajziában lesz.
Legfrissebb hírek

A nem tisztelt Egyiptom éremért harcolhat Marokkóban
Minden más foci
2026.01.17. 09:56

ANK: megvan az első finalista – Szalahék kikaptak
Minden más foci
2026.01.14. 19:47
Ezek is érdekelhetik






