Rali: a jövő év végén elhagyja a vb-sorozatot a hatszoros világbajnok

2019.08.01. 20:10
Sébastien Ogier, hatszoros rali-világbajnok, megerősítette, hogy a jelenleg futó szerződése után nem köt újat jelenlegi csapatával, a Citroënnel, s 12 év után elhagyja a rali-világbajnokságot. 

Azt egyelőre nem közölte a sportág második legsikeresebb versenyzője, hogy hol folytatja pályafutását, bár korábban élénk érdeklődést mutatott az Extreme-E névre keresztelt elektromos hajtású autók offroad versenyszériája iránt.

Ogier 2008 óta szerepel a rali-világbajnokság mezőnyében, 2013 óta egymás után hatszor nyerte meg az egyéni vb-címet – éppen honfitársát a sorozatban kilencszer világbajnokságot nyerő Sébastien Loeböt váltotta a trónon.

Legfrissebb hírek

A 2024-es Európa-bajnok műkorcsolyázó, Loena Hendrickx visszavonult

Téli sportok
2026.06.24. 23:55

Női röplabda Extraliga: felhagy az élsporttal Szerencsés-Miklai Zsanett

Röplabda
2026.06.16. 16:33

Mecsek-rali: Vincze Ferenc nyerte meg a Pécs környéki viadalt

Egyéb autó-motor
2026.06.13. 18:42

Visszavonult az olimpiai bronzérmes karatés, Hárspataki Gábor

Egyéb egyéni
2026.05.31. 13:12

Japán-rali: Evans győzött, ezzel növelte előnyét az összetettben

Egyéb autó-motor
2026.05.31. 11:40

Luka Modric a vb után visszavonul – sajtóhír

Foci vb 2026
2026.05.27. 17:07

Ralikrossz Eb: csaknem 70 fős mezőny a hétvégi magyar futamon Nyirádon

Egyéb autó-motor
2026.05.26. 13:41

Jászapáti Petra: Visszavonulok!

Téli sportok
2026.05.22. 16:00
Ezek is érdekelhetik