Portugál rali: brit győzelem a vb ötödik versenyén

2016.05.22. 16:35
Kris Meeke nyerte a Portugál ralit, az idei világbajnoki sorozat ötödik versenyét.

A második helyen a norvég Andreas Mikkelsen végzett, míg a harmadik a vb-pontversenyben élen álló és címvédő francia Sébastien Ogier lett.

Összesítésben a 18. lett a 71 indulót számláló mezőnyben, a WRC2-es kategóriában pedig kilencedikként végzett Turán Frigyes és Zsiros Gábor. A Turán Motorsport Ford Fiesta R5-tel versenyzõ
párosa öt világbajnoki futamon biztosan rajthoz áll az idén. Legközelebb június 9. és 12. között Szardínián szerepel majd.

PORTUGÁL RALI
1. Kris Meeke, Paul Nagle (brit, Citroën DS3 WRC) 3:59:01.0 óra
2. Andreas Mikkelsen, Anders Jaeger Synnevaag (norvég, Volkswagen Polo WRC) 29.7 másodperc hátrány