Kamion Eb: Kiss Norbert rajt-cél győzelmet aratott

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2015.09.05. 14:52
A címvédő Kiss Norbert, az Oxxo Racing-Axxyss Motorsport pilótája nyerte meg a kamion Európa-bajnokság Hungaroringen zajló versenyhétvégéjének szombati első futamát.

A 30 éves szombathelyi versenyző rajt-cél győzelmet aratott, ezzel 81 pontra növelte az előnyét az összetettben az ezen a futamon második cseh Adam Lackóval szemben. A harmadik helyen a háromszoros Eb-győztes német Jochen Hahn ért célba.rajt-cél győzelmet aratott, ezzel 81 pontra növelte az előnyét az összetettben az ezen a futamon második cseh Adam Lackóval szemben. A harmadik helyen a háromszoros Eb-győztes német Jochen Hahn ért célba.

A rajt utáni első kanyarban Kiss megtartotta a vezető helyet, s az első kör végére már több mint két másodperces előnyt autózott ki, majd ezt további két kör alatt csaknem megduplázta. A folytatásban a regnáló magyar Európa-bajnok hibátlan vezetéssel örvendeztette meg a lelátókon helyet foglaló tízezer hazai szurkolót, akik minden egyes körben hangos buzdítással fogadták a célegyenesben.

Kiss fél távnál már hat másodperccel vezetett a második Adam Lacko előtt, a leintésig pedig még tovább növelte a fórját, a célba érkezéskor 7.7 másodperc volt a különbség közte és Lacko
között.

A szombati második futamot – amelyen Kiss a fordított rajtrács szabálya miatt a nyolcadik helyről rajtol – 16 órakor rendezik.

Legfrissebb hírek

Megtört a jég: Kós Hubert a világ előtt; McLaren-uralom a Hungaroringen

E-újság
7 órája

NS-kitüntetés: Bernie Ecclestone-t és kollégáinkat is köszöntötték

F1
8 órája

Thierry Boutsen: A legnagyobb veszély sem tántorított el minket

F1
10 órája

A Tanítsunk Magyarországért program diákjai is kérdeztek az F1-es sztároktól

F1
15 órája

Jön a 40. Magyar Nagydíj! – tíz emlékezetes momentum a múltból

F1
20 órája

40. Magyar Nagydíj: nálunk is a McLaren a toronymagas esélyes

F1
23 órája

F1: párbajtőr után palacsintasütés a paddockban   

F1
Tegnap, 6:36

Imádják a versenyzők a felújított Hungaroringet

F1
2025.07.31. 18:49
Ezek is érdekelhetik