MotoGP: Semmit sem tanultam a ducatis évekből - Rossi

2012.11.22. 08:32
A MotoGP-ben szereplő Ducatitól a Yamahához visszatérő Valentino Rossi azt mondta, semmit sem tanult az olasz gyár istállójában eltöltött két idénye alatt, amelyek csupán arra voltak jók, hogy a jövőben jobban örülhessen a japán istállónál rá váró sikereknek.

„Azt mondják, ha nehézségeken megy át az ember, erősebbé válik, de nem érzem úgy, hogy bármit is tanultam volna a Ducatináll eltöltött két év alatt – mondta Rossi az olasz Italia1-nek. – Csalódott vagyok ezzel a két idénnyel, képtelenek voltunk olyan motort fejleszteni, amellyel versenybe szállhattunk volna a győzelmekért, vagy csak egyáltalán láttam volna a munkánk eredményét. A kis lépések is hiányoztak. Nem érzem úgy, hogy szükségem volt erre a két szezonra."

„Talán annyi haszna van az egésznek, hogy jobban fogom élvezni a sikereket, amik a Yamahánál rám várnak. Nem lettem rosszabb versenyző, motivált is vagyok. Nem tervezek nagyon előre, de azt mondom, bárcsak a két yamahás idényem lenne az utolsó, hiszen ez azt jelenetné, hogy nagyon jól sikerültek" – tette hozzá Rossi.

Legfrissebb hírek

Csapatot vált a kétszeres MotoGP-bajnok

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 11:26

MotoGP: Bagnaia távozik a Ducatitól, Acosta váltja – hivatalos

Egyéb autó-motor
2026.06.24. 13:09

MotoGP: Marc Márquez szerződést hosszabbított a Ducatival

Egyéb autó-motor
2026.06.23. 11:55

MotoGP: Marc Márquez nyert Brnóban is

Egyéb autó-motor
2026.06.21. 15:31

MotoGP: Francesco Bagnaia nyerte meg a brnói sprintversenyt

Egyéb autó-motor
2026.06.20. 17:00

MotoGP: a Cseh Nagydíjon állna újra csatasorba Álex Márquez

Egyéb autó-motor
2026.06.16. 17:16

Sajtóhír: 2027-ben nem rendeznek Magyar Nagydíjat a MotoGP-ben

Egyéb autó-motor
2026.06.10. 20:03

MotoGP: csak pozitív visszajelzéseket kaptak a balatoni futam szervezői

Egyéb autó-motor
2026.06.09. 13:09
Ezek is érdekelhetik