Ismét bukott Schumi: ezúttal a Nürnburgringen szállt el motorjával

2008.06.01. 18:10
Második futamán is bukott Michael Schumacher a német nemzetközi superbike-bajnokságban (IDM). A hétszeres Formula–1-világbajnok a 25. helyről rajtolt a Nürnburgringen, majd felküzdötte magát a 17. pozícióba, mikor nagyot esett – szerencsére sérülés nélkül megúszta.
Oberschleben után a Nürnburgringen is bukott Michael Schumacher (77), de ezt a balesetet is szerencsésen megúszta
Fotó: Imago (archív)

Ha Jean Todt már akkor aggódott Michael Schumacher egészségéért, mikor a rekordvilágbajnok még csak tesztelt motorral, vajon mit szólhat most?

Todt ugyanis túl veszélyesnek ítélte Schumi számára a motorversenyzést, és az IDM-versenysorozat eddig őt igazolja: a német versenyző ugyanis második nagydíján is bukott Hondájával.

Schumacher a 25. helyen zárt a ködben és szakadó esőben megtartott időmérőn, az első futamon pedig a 22. helyen ért célba. A második futamon már felzárkózott a 17. pozícióba, mikor jött egy kanyar – de a többit már mondja el saját szavaival…

„Egész jól mentem, a 17. hely remek eredmény lett volna. Sajnos egy kanyarban túlzottan kisodródtam, majd nem húztam elég erősen a féket, így szabályosan elszálltam. Teljesen rendben vagyok, szerencsére nem sérültem meg. Lépésről lépésre kell haladnom, és a csapat remek lehetőséget nyújt a tanuláshoz, ezért pedig köszönetet kell mondanom” – írta a hétszeres világbajnok hivatalos weboldalán.

A versenyt Schumi csapattársa, Martin Bauer nyerte, imponáló versenyzéssel – nem csoda, hogy Schumacher elismerő szavakkal illette teljesítményét.

„Nagyon örülök a győzelmének, klasszisteljesítményt nyújtott. Nagyon profin motorozott mindkét futamon, teljesen megérdemelten nyert” – mondta.

Michael Schumachernek ezzel kezd némileg kellemetlenné válni a statisztikája: második futamán második Hondáját törte össze, hisz két hete is bukott, debütáló versenyén.