Női BL: Kocsán Petra csapata „csak” négyet kapott a Barcától

M. D.M. D.
2021.11.10. 22:55
Jennifer Hermoso fejes góljával szerezte meg a vezetést a Barca a Hoffenheim ellen (Fotó: FC Barcelona)
Kocsán Petra csapata, a Hoffenheim 4–0-ra kikapott idegenben a címvédő Barcelonától a női Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában. A D jelű kvartettben a Lyon otthon 2–1-re nyert a Bayern München ellen.

C-CSOPORT. Tizenkettedik mérkőzését is megnyerte ebben az idényben a spanyol bajnoki és Bajnokok Ligája-címvédő FC Barcelona, amely úgy verte meg 4–0-ra a Bundesligában bronzérmes (és jelenleg is harmadik helyen álló) Hoffenheimet, hogy – az UEFA statisztikája szerint – összesen 31 kapura lövési kísérlettel próbálkozott. A katalán együttesben duplázott a csapatkapitány, Alexia Putellas, aki középpályás létére ebben a naptári évben 52 meccsen már 35 gólnál és 26 gólpassznál jár – nem véletlenül tartják a női Aranylabda egyik legfőbb várományosának...

A német csapatban Kocsán Petrát nem cserélték be, így a magyar válogatott támadó BL-debütálása egyelőre várat magára.

D-CSOPORT. A játéknap rangadóján a Lyon vert helyzetből felállva 2–1-re nyert otthon a német bajnoki éllovas Bayern München ellen, így – a Barcelonával egyetemben – hibátlan teljesítménnyel vezeti a csoportját. A kvartett másik meccsén a Csiki Annát végig a kispadon tartó BK Häcken legyőzte idegenben a Benficát.

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
C-CSOPORT
Barcelona (spanyol)–Hoffenheim (német) 4–0
(Hermoso 5., Putellas 19., 33., Marta 74.)
Hoffenheim: Kocsán Petra nem állt be.
HB Köge (dán)–Arsenal (angol) 1–5 (Pokorny 71., ill. Catley 27., Parris 62., Foord 69., Patten 85., Nobbs 89.)

Lyon (francia)–Bayern München (német) 2–1
(Cayman 50., A. Henry 86., ill. Buchanan 25. – öngól)
Benfica (portugál)–BK Häcken (svéd) 0–1 (Rubensson 76. – 11-esből)

Juventus (olasz)–Wolfsburg (német) 2–2
(Girelli 22., 90+1., ill. Lattwein 25., Wassmuth 65.)
Kiállítva: Rauch (90., Wolfsburg)
Servette (svájci)–Chelsea (angol) 0–7 (Leupolz 8., Kirby 16., 26., Kerr 18., 20., Fleming 38., Reiten 50.)