Női BL: kikapott a Juventustól a Wolfsburg, kieső helyen áll

M. D.M. D.
2021.11.19. 00:46
Nem áll túl jól a wolfsburgi hölgyek szénája a Bajnokok Ligájában (Fotó: AFP)
A Juventus a Wolfsburg, a Paris Saint-Germain a Real Madrid otthonában nyert 2–0-ra a női labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában csütörtökön.

A-CSOPORT. Az olasz bajnoki éllovas Juventus a hazai döntetlen (2–2) után idegenben 2–0-ra megverte a kétszeres Bajnokok Ligája-győztes Wolfsburgot, így fellépett a második helyre a Chelsea mögé. A torinói gárda a Lyon és a PSG után csak a harmadik alakulat, amely Németországban nyert BL-meccset Jakabfi Zsanett korábbi együttesével szemben.

A Wolfsburg az utolsó két fordulóban a Servette-tel és a Chelsea-vel játszik – ha csak a svájciakat győzi le, nem biztos, hogy bejut a legjobb nyolc közé.

A Chelsea egyébként 1–0-ra nyert a Servette ellen csütörtökön. Ezen a meccsen debütált az angol csapatban a 20 esztendős Lauren James, akinek a bátyja, a londoniak férfiegyüttesét erősítő, angol válogatott Reece James a helyszínen tekintette meg az összecsapást. A győztes gólt szerző ausztrál sztárjátékos, Sam Kerr a hét elején hosszabbította meg 2024-ig a szerződését a Chelsea-vel.

Reece James viszonylag higgadtan élte meg testvére nagy pillanatát…

B-CSOPORT. A Paris Saint-Germain a hazai 4–0-t követően Spanyolországban 2–0-ra múlta felül a Real Madridot, ezzel nemcsak a továbbjutását, hanem a csoportelsőségét is biztossá tette négy forduló után. A PSG az egyetlen csapat, amely nem kapott még gólt a Bajnokok Ligája főtábláján ebben az idényben.

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
A-CSOPORT
Wolfsburg (német)–Juventus (olasz) 0–2
(Hendrich 53. – öngól, Stasková 90+3.)
Chelsea (angol)–Servette (svájci) 1–0 (Kerr 67.)

B-CSOPORT
Real Madrid (spanyol)–PSG (francia) 0–2 (Katoto 33., Karchaoui 70.)
Breidablik (izlandi)–Harkiv (ukrán) 0–2 (Sevcsuk 42., Ovgyijcsuk 74.)

Hoffenheim (német)–FC Barcelona (spanyol) 0–5
(Putellas 41. – 11-esből, I. Paredes 53., Bonmatí 57., Marta 89., Crnogorcevic 90+2.)
Hoffenheim: Kocsán Petrát nem cserélték be.
Arsenal (angol)–HB Köge (dán) 3–0 (Foord 16., Wubben-Moy 83., Miedema 88.)

(Kumagai 69.)
BK Häcken (svéd)–Benfica (portugál) 1–2 (Rubensson 74. – 11-esből, ill. Lacasse 3., Amado 90+2.)
Häcken: Csiki Anna a szünetben állt be.