Női BL: Bayern-siker a Lyon ellen, a Barca már a nyolc között

M. D.M. D.
2021.11.17. 23:28
Kumagai Szaki (3) győztes gólt fejelt korábbi csapata ellen (Fotó: AFP)
A Bayern München 1–0-ra nyert hazai pályán a Lyon ellen a női labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, a keddi játéknap rangadóján. A címvédő Barcelona a Hoffenheim 5–0-s legyőzésével biztossá tette helyét a negyeddöntőben.

C-CSOPORT. A címvédő Barcelona a hazai 4–0-s győzelem után Németországban 5–0-ra nyert Kocsán Petra együttese, a Hoffenheim ellen, s már négy forduló után biztossá tette helyét a legjobb nyolc között. A magyar válogatott támadó ezúttal is végig a kispadon ült, így a BL-debütálására még mindig várnunk kell.

Ha a katalánok a következő fordulóban – három hét múlva – nem kapnak ki idegenben az Arsenaltól, akkor a csoportelsőségük is biztossá válik.

D-CSOPORT. A Bayern München – amely az elmúlt hétvégén elveszítette hazai pályán a Wolfsburg elleni Bundesliga-rangadót (0–1) – Kumagai Szaki fejes góljával 1–0-ra legyőzte otthon a Lyont a játéknap slágermérkőzésén. A győztes gólt szerző japán hölgy idén nyáron igazolt a német sztárcsapathoz, előtte nyolc évig épp a Lyont erősítette, amely vasárnap 6–1-re kiütötte a PSG-t a francia bajnokság csúcsrangadóján.

Magyar szempontból némiképp érdekesebb, hogy Csiki Anna bemutatkozott a BL-ben, a szünetben állt be a svéd BK Häckenbe, amely a 92. percben kapott góllal maradt alul a Benficával szemben (1–2), így visszacsúszott csoportja negyedik helyére.

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
C-CSOPORT
Hoffenheim (német)–Barcelona (spanyol) 0–5
(Putellas 41. – 11-esből, I. Paredes 53., Bonmatí 57., Marta 89., Crnogorcevic 90+2.)
Hoffenheim: Kocsán Petrát nem cserélték be.
Arsenal (angol)–HB Köge (dán) 3–0 (Foord 16., Wubben-Moy 83., Miedema 88.)

(Kumagai 69.)
BK Häcken (svéd)–Benfica (portugál) 1–2 (Rubensson 74. – 11-esből, ill. Lacasse 3., Amado 90+2.)
Häcken: Csiki Anna a szünetben állt be.