BL: Ronaldo, Gareth Bale, Irfan Kahveci – mi a közös bennük?

R. B.R. B.
2020.12.03. 10:17
Irfan Kahveci triplázott a Bajnokok Ligájában (Fotó: AFP)
Irfan Kahveci, az Istanbul Basaksehir török válogatott labdarúgója három gólt szerzett szerdán az RB Leipzig elleni mérkőzésen a Bajnokok Ligájában, ám csapata 4–3-as vereséget szenvedett. A 25 éves középpályás a harmadik játékos, aki a BL-ben vesztes csapat tagjaként triplázott.

Kahveci – akinek ez az első idénye a BL-főtáblán – szerda este a 85. percben 3–3-ra módosította az állást, ám a 92. percben Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata ismét betalált, így a török bajnok pont nélkül maradt.

A BL 1992 óta íródó történetében kétszer fordult elő hasonló eset. A 2002–2003-as idény negyeddöntőjében a Real Madrid 4–3-ra kikapott a Manchester Unitedtől az Old Traffordon úgy, hogy a spanyol együttes mindhárom gólját Ronaldo szerezte. Meg kell jegyezni, a Real a vereség ellenére továbbjutott (6–5-ös összesítéssel). Aztán 2010 őszén a csoportkörben a címvédő Internazionale 4–3-ra nyert a Tottenham ellen a San Siróban úgy, hogy a londoniaknál Gareth Bale triplázott.

További érdekesség, hogy Kahveci mindhárom gólja egyaránt a tizenhatoson kívülről születtek. Erre eddig egyedül Wayne Rooney volt képes: a Manchester United angol támadója 2004 szeptemberében a Fenerbahcét szomorította.

Kahveci – aki az ősszel mindkétszer játszott a magyar válogatott ellen a Nemzetek Ligájában – a negyedik török játékos, aki triplázott a BL-ben Tuncay Sanli (2004), Burak Yilmaz (2012) és Arda Turan (2016) után.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ

H-CSOPORT
Basaksehir (török)–RB Leipzig (német) 3–4
(1–2)
Isztambul,
Fatih Terim Stadion. V: Carlos del Cerro Grande (spanyol)
BASAKSEHIR: Günok – Rafael, Ponck, Skrtel (Epureanu, a szünetben), Bolingoli (Chadli, 36.) – Kahveci, Özcan (Tekdemir, a szünetben), Türüc – Visca (Giuliano, 65.), Demba Ba, Gulbrandsen (Crivelli, 85.).Vezetőedző: Okan Buruk
RB LEIPZIG: Gulácsi – Mukiele, Upamecano, Konaté, Angelino – Kampl (T. Adams, a szünetben), Haidara – Sabitzer, Olmo (Kluivert, 87.), Forsberg (Sörloth, 65.) – Y. Poulsen. Vezetőedző: Julian Nagelsmann
Gólszerzők: Kahveci (45+3., 72., 85.), ill. Poulsen (26.), Mukiele (43.), Olmo (66.), Sörloth (92.)

21.00:
PSG (francia)–Istanbul Basaksehir (török)
21.00: RB Leipzig (német)–Manchester United (angol)

3 - Irfan Can Kahveci is the first player to score a hat-trick of goals from outside the box in a Champions League game since September 2004, when Wayne Rooney netted three against Fenerbahçe. Speculative. pic.twitter.com/nYJ6y49H2R

IST 3-4 RBL (FT) - Irfan Can Kahveci es el TERCER jugador (primer local) que logra un hat-trick y pierde el partido en TODA la historia de la Champions League #UCL, tras Ronaldo (con el Madrid en Old Trafford en 2003) y Bale (con el Tottenham en San Siro en 2010).