BL: Kleinheisler kezdett, csapata továbbjutott – eredmények

2017.07.18. 22:02
Kleinheisler László az Asztana kezdőjében kapott helyet (Fotó: sports.kz)
A labdarúgó Bajnokok Ligája 2. selejtezőkörében a kazah FK Asztana Kleinheisler Lászlóval a kezdőjében 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a Spartaks Jürmalával, s ezzel kiharcolta a továbbjutást. A kora esti mérkőzéseken a BATE és a Vardar Szkopje is győzelemmel lépett a következő fordulóba. A Qarabag és a Rijeka meggyőző fölénnyel, a Partizan Beograd gól nélküli döntetlennel, az izlandi FH pedig Feröeren az utolsó negyedórában harcolta ki a 3. kört.

Az Asztana 1–0-s előnyről várta a lett Spartaks Jürmala elleni visszavágót. Az első mérkőzés egyetlen gólját jegyző Patrick Twusami az 59. percben vezetést szerzett a kazahoknak, a 72. percben Edgars Vardanjans egyenlített, azonban újabb gól már nem született, és az 1–1-es végeredmény az Asztana továbbjutását jelentette.

A magyar válogatott Kleinheisler László kezdőként 76 percet játszott.

A kazah együttes a Legia Warszawa–IFK Mariehamn párharc győztesével játszik a harmadik selejtezőkörben – a Nagy Dominikot foglalkoztató lengyelek 3–0-s előnyből fogadják a finneket.

A Vardar Szkopje hazai pályán 3–1-re megverte a Malmőt, míg a BATE az Alaskert vendégeként diadalmaskodott ugyanilyen végeredménnyel – mindkét együttes 4–2-es összesítéssel jutott tovább.

A Qarabag kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel jutott tovább, a Rijeka ötöt lőtt a The New Saints otthonában, az FH pedig Feröeren harcolta ki a 3. selejtezőkört.

A Partizan Beograd a hazai 2–0-t követően a Buducsnoszt Podgorica otthonában játszott 0–0-val ment tovább.

BAJNOKOK LIGÁJA
2. SELEJTEZŐKÖR, 2. MÉRKŐZÉS
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Partizan Beograd (szerb) 0–0
Továbbjutott a Partizan 2–0-s összesítéssel.
Szamtredia (grúz)–Qarabag (azeri) 0–1
(Guerrier 22.)
Továbbjutott a Qarabag 6–0-s összesítéssel.
The New Saints (walesi)–Rijeka (horvát) 1–5 (Cieslewicz 69., ill. Matei 41., Gavranovic 54., 79., Gorgon 61., Risztovszki 64.)
Továbbjutott a Rijeka 7–1-es összesítéssel.
Víkingur (feröeri)–FH (izlandi) 0–2 (S. Lennon 79. – 11-esből, Valdimarsson 91.)
Kiállítva: A. Olsen (Víkingur, 78.)
Továbbjutott az FH 3–1-es összesítéssel.
Vardar Szkopje (macedón)–Malmö (svéd) 3–1 (Grncarov 54., Barszegjan 61., Nikolov 91., ill. Rosenberg 16. – 11-esből)
Továbbjutott a Vardar Szkopje 4–2-es összesítéssel.
Alaskert (örmény)–BATE (fehérorosz) 1–3 (Nenadovics 18., ill. Gorgyejcsuk 23., 35., Vologyko 78.)
Továbbjutott a BATE 4–2-es összesítéssel.
FK Asztana (kazah)–Spartaks Jürmala (lett) 1–1