BL: Gulácsi megvédte tizenegyest hibázó csapattársát

2021.11.04. 10:40
Gulácsi Péter kiállt André Silva mellett (Fotó: Getty Images)
Mint ismert, az RB Leipzig hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a PSG-vel a Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában, így nem jutott tovább a kupasorozat nyolcaddöntőjébe. A találkozó 12. percében 1–0-s állásnál megduplázódhatott volna a lipcseiek előnye, ám André Silva tizenegyest hibázott. A mérkőzést követően a hazaiak csapatkapitánya, Gulácsi Péter védelmébe vette csapattársát – írja a Kicker.

Gulácsi Péter nem szeretné, ha portugál csapattársát hibáztatnák amiatt, hogy nem nyert a csapat, sőt, azt sem, hogy számon kérjék André Silvát amiatt, amiért nem engedte át a tizenegyesrúgás lehetőségét a pontrúgásból több korábbi mérkőzésen is betaláló Emil Forsbergnek.

„Emiatt nem lehet őt hibáztatni. André nagyszerű gólvágó, erről már az előző idényben is tanúságot tett. Mindig van két-három kijelölt tizenegyeslövőnk, érzés alapján döntünk, hogy éppen ki végezze el. André nagyszerűen játszott, teljesen rendben volt, hogy ő próbálta meg értékesíteni a lehetőséget” – jelentette ki a 46-szoros magyar válogatott kapus, aki szerint a PSG kapuját örző Gianluigi Donnarumma ellen senkinek sincs könnyű dolga.

„A gond sokkal inkább az volt, hogy a világ egyik legjobb kapusa állt vele szemben” – hívta fel a figyelmet Gulácsi.

A mérkőzésről, amelyen az RB Leipzig 1–2-es állásnál, a 92. percben Szoboszlai Dominik tizenegyesből szerzett góljával mentett pontot, itt olvashat bővebben!

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ
A-CSOPORT

RB Leipzig (német)–Paris Saint-Germain (francia) 2–2 (Nkunku 8., Szoboszlai 90+2. – 11-esből, ill. Wijnaldum 21., 39.)

A csoport másik mérkőzésén
Manchester City (angol)–FC Bruges (belga)
4–1 (Foden 15., Mahrez 54., Sterling 72., G. Jesus 90+2., ill. J. Stones 17. – öngól)