BL, E-csoport: újabb liverpooli hetes, ikszelt a Sevilla

2017.12.06. 22:40
A Liverpool játékosai gyakran ünnepelhettek a meccs során (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája E-csoportjának záró fordulójában a Liverpool 7–0-ra lelépte a Szpartak Moszkvát, a Sevilla pedig 1–1-re végzett a Maribor otthonában.

A Mersey-parti csapat a Maribor vendégeként szerzett hetes után másodszor végzett ki ennyire csúnyán egy riválist a csoportban, s összességében 23 találattal zárt – ennél többet a BL történetében csak a mostani PSG jegyzett (25).

A „vörösök” Philippe Coutinho büntetőjével szerezték meg a vezetést, majd a 15. percben ő duplázott. Sőt, még mindig csak a 19. percben jártunk, amikor már Firmino is eredményes volt, ezt követően viszont kissé visszavettek a hazaiak (3–0).

A fordulást követően ismét bealudt a Szpartak Moszkva, az 50. percben Sadio Mané és Coutinho gólja után már 5–0 volt az állás, utóbbi az első liverpooli tripláját jegyezte.

A hajrában még Mané is szerzett egy újabb gólt, sőt Szalah is betalált, így a Liverpool 7–0-ra nyert – de a végén még nagyobb is lehetett volna a különbség.

A meccs összefoglalója

A Maribor Tavares góljával megszerezte ugyan a vezetést, ám a hajrában a sevillai Ganso egyenlített, így a szlovénok győzelem nélkül zárták a csoportkört (1–1).

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 6. (UTOLSÓ) FORDULÓ
E-CSOPORT
NKMaribor (szlovén)–Sevilla (spanyol) 1–1
(Marcos Tavares 10., ill. Ganso 75.)
Liverpool (angol)–Szpartak Moszkva (orosz) 7–0 (Philippe Coutinho 4., 15., 50. – az elsőt 11-esből, Firmino 19., Mané 47., 76., Szalah 87.)