Nem volt kérdés: a Chelsea kettős sikerrel búcsúztatta az Atléticót

B. A.B. A.
2021.03.17. 20:50
Zijes góljával került előnybe a Chelsea (Fotó: AFP)
A bukaresti találkozó után hazai pályán is nyert a Chelsea az Atlético Madrid ellen a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján (2–0), így két győzelemmel búcsúztatta a spanyol együttest.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Chelsea (angol)–Atlético Madrid (spanyol)
2–0 (1–0)
London,
Stamford Bridge, zárt kapuk mögött.Vezette: Daniele Orsato (olasz)
CHELSEA: É. Mendy – Azpilicueta, Zouma, Rüdiger – R. James, Kanté, Kovacic, M. Alonso (Chilwell, 90+3.) – Zijes (Pulisic, 77.), Werner (Hudson-Odoi, 83.), Havertz (Emerson Palmieri, 90+3.). Vezetőedző: Thomas Tuchel
ATLÉTICO: Oblak – Trippier (Lemar, 69.), Szavics, J. Giménez, Renan Lodi (Hermoso, a szünetben) – M. Llorente, Koke, Saúl, Carrasco (Moussa Dembélé, 54.) – Joao Félix, Luis Suárez (Á. Correa, 59.). Vezetőedző: Diego Simeone
Gólszerző: Zijes (34.), Emerson Palmieri (90+4.)
Kiállítva: Szavics (82.)

Továbbjutott: a Chelsea, két győzelemmel, 3–0-s összesítéssel.

Az Atlético Madrid az elmúlt hét BL-idényében ötször legalább a negyeddöntőig eljutott, viszont mind a hét alkalommal búcsúzott az európai kupaporondtól, amikor elveszítette a hazai meccsét egy kieséses párharcban. A spanyoloknak tehát nem volt könnyű dolguk, ráadásul nekik kellett volna menniük előre, ami – valljuk be – nem tartozik a Diego Simeone-csapat erősségei közé.

A Chelsea a Thomas Tuchel irányítása alatt megszokott magabiztossággal kezdte a visszavágót, Kanté és Marcos Alonso lehetőségénél is csak kevés hiányzott a nagyobb veszélyhez.

Az első játékrész megkérdőjelezhető játékvezetői döntései az angolok kapuja előtt adódtak, előbb Suárezt lökte fel Rüdiger, majd Carrasco esett el Azpilicueta ölelésében – tizenegyest egyik sem ért Daniele Orsato szerint, sőt a VAR-ral sem nézték vissza az eseteket.

Kissé ironikus, de a Chelsea kontrából szerezte meg a vezetést az elöl ragadó Atlético ellen: a „kékek” 12 másodperc alatt felértek saját tizenhatosuktól az ellenfél kapuja elé, Havertz jól gyorsított fel a középpályán és indította Wernert, akinek pontos centerezése után Hakim Zijes értékesítette a ziccert (1–0). A marokkói válogatott támadó – aki Hollandiában született – először volt eredményes a Chelsea mezében hazai pályán.

HAKIM ZIJES GÓLJÁT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETI MEG! (Fotó: AFP)

Érezte Simeone, hogy ez kevés lesz, a szünetet követő első negyedórában hármat is változatott, de így sem tudott lendületet adni csapata támadójátékának. A Chelsea okosan őrizte az előnyét, ráadásul a hajrá előtt minden reménye szertefoszlott az Atléticónak: Sztefan Szavics csúnyán odakönyökölt Rüdigernek, így a vendégeknek emberhátrányban kellett lejátszani az utolsó tíz percet.

A ráadásban jött a kegyelemdöfés, az egy perccel korábban beálló Emerson Palmieri lőtte ki a bal alsót egy létszámfölényes kontra végén (2–0).

A Chelsea hét év után érte el ismét a negyeddöntőt, a 2013–2014-es BL-kiírásban az elődöntő jelentette a végállomást a londoniak számára.

A MÁSIK MÉRKŐZÉSEN
Bayern München (német)–Lazio (olasz) 2–1 (Lewandowski 33. – 11-esből, Chuopo-Moting 72., ill. Parolo 82.)
Továbbjutott: a Bayern München,két győzelemmel, 6–2-es gólkülönbséggel

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. PERC: GÓÓÓL, ITT A MÁSODIK! Létszámfölényben kontrázhatott a Chelsea, a támadás végén Emerson lőtte ki a bal alsót (2–0).

90+3. PERC: Emerson és Chilwell jön Havertz és Alonso helyére.

90+2. PERC: Joao Félix tornáztatta meg Mendyt, nagyszerű reflexmozdulattal védett a hazaiak kapusa.

Öt perc a ráadás.

84. PERC: Az imént beállt Hudson-Odoi az első labdaérintéséből betalálhatott volna, de nem állította megoldhatatlan feladat elé Oblakot.

82. PERC: HOPPÁ, PIROS LAP! Szavics könyökölt oda egyet Rüdigernek, jogos a kiállítás.

77. PERC: Az első londoni csere, Zijest Pulisic váltja.

73. PERC: Koke is belép a sárga laposok klubjába.

69. PERC: Újabb Atlético-csere, Trippier ment le, Lemar a pályán.

66. PERC: Áll a játék, Zouma maradt lent egy Dembélévek vívott légi párharcot követően.

62. PERC: Werner lassan indult meg, de átverte a védőjét és helyzetbe került, ám a lövés nem volt veszélyes.

60. PERC: Giménez csúszott rá Wernerre, sárga lap a jutalma.

59. PERC: Suárez nem mutatott sokat, Correát küldi be a helyére Simeone.

57. PERC: Remek lövés Zijestől, Oblak a jobb felsőből kapta ki a labdát.

54. PERC: Dembélé is beállt, Carrascónak ennyi volt.

53. PERC: Zijes lövését jól blokkolták, Rüdigeré nem sokkal kerülte el a kapu jobb oldalát.

48. PERC: Zijes nagyon jó labdát adott Wernernek, az éles szögből leadott lövésre leért Oblak, és szögletre mentett.

46. PERC: Egy csere volt a szünetben, Renan Lodit Hermoso váltotta.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

A másik mérkőzésen a Bayern München 1–0-ra vezet a Lazio ellen Robert Lewandowski tizenegyesből szerzett góljával.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. PERC: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

43. PERC: Rüdiger tűnt fel az ellenfél kapujánál, az alapvonalról kibombázta a stadionból a labdát.

42. PERC: Ezúttal az angolok reklamálnak tizenegyest, Havertz esett el, de ezúttal sincs büntető.

39. PERC: Joao Félix lövése megpattant, de így sem tudta becsapni Mendyt.

38. PERC: Llorente veszélyesen adott középre a jobb szélről, de nem érkezett vendégjátékos középen.

37. PERC: És majdnem jött a második, Havertz alig maradt le a beadásról az ötösnél.

34. PERC: GÓÓÓL, VEZET A CHELSEA! Havertz indította a bal szélen Wernert, a német okosan passzolt középre, az érkező Zijes kíméletlenül kihasználta a ziccert (1–0).

31. PERC: James nagyot kapott Renan Loditól, ez is sárga. A brazil kihagyja az Atlético következő BL-meccsét.

30. PERC: Havertz ugrás közben kirakta a kezét és arcon csapta vele Szavicsot, a németé a mérkőzés első sárga lapos figyelmeztetése.

29. PERC: Jó észrevétel, a védők mögé beívelt labdát Suárez éppen csak nem tudta átvenni.

26. PERC: Carrasco esett el a tizenhatoson belül Azpilicueta ölelésében, de nem nézik vissza az esetet.

Pro és kontra: az Atlético az elmúlt hét BL-idényében ötször legalább a negyeddöntőig eljutott, viszont mind a hét alkalommal búcsúzott az európai kupaporondtól, mikor elveszítette a hazai meccsét.

21. PERC: James átlövése elkerülte Oblak kapuját.

19. PERC: James beadása után Werner fordult kapura, de saját csapattársát, Zijest találta el, így az Atlético jöhet kirúgással.

18. PERC: Joao Félix jó csellel hozta magát lövőhelyzetbe, a visszaérő Rüdiger az utolsó pillanatban tudott odapöckölni, végül Mendy tisztázott.

10. PERC: Havertz jól passzolta be a védelem mögé a labdát, Alonso rövid sarok felé tartó lövése az oldalhálóban kötött ki.

8. PERC: Kanté hozta magát lövőhelyzetbe a tizenhatosnál, de túlságosan sokat kivárt, végül róla pattant ki a labda.

4. PERC: Az első lövés Renan Lodié, Mendy könnyedén lekapta a próbálkozást.

2. PERC: Werner sprintelt egy nagyot, először ügyesen csapta be a védőjét, de aztán az alapvonalnál kivezette a labdát.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! Az Atlético indította útjára a labdát.

Sötétkék szerelésben a Chelsea, piros-fehérben az Atlético.

A Bayern München–Lazio tudósítását itt tekintheti meg!

A mérkőzés játékvezetője az olasz Daniele Orsato.

A bukaresti mérkőzést a Chelsea nyerte Olivier Giroud gyönyörű góljával.

 Marcos Llorente,  az Atlético Madrid középpályása:
„Magabiztosan készülünk a szerdai meccsre, tudjuk, mit kell tennünk, hogy győzzünk és továbbjussunk. Emlékeznünk kell rá, hogy tavaly a Liverpool ellen szintén nehéz helyzetből álltunk talpra, és több jó meccset játszottunk már ebben az idényben is. A kapu előtt hatékonyabbnak kell lennünk, de biztos vagyok benne, hogy nyerünk Londonban.”

Ben Chilwell, a Chelsea védője:
„Az idegenbeli egy null jó eredmény, de a párharc fele még hátravan. Ha a visszavágón is nyerünk, és bejutunk a legjobb nyolc közé, az hatalmas lökést adhat nekünk a bajnoki hajrára is.”

A találkozót az M4 Sport élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Chelsea–Atlético Madrid Bajnokok Ligája-mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A spanyolok bíznak benne, hogy Londonban megszakad Luis Suárez évek óta tartó rossz sorozata.

Megtörik végre az átok? Luis Suárez még mindig a világ legjobb csatárai közé tartozik, éppen ezért hihetetlen, hogy idegenbeli mérkőzésen már több mint öt éve nem szerzett gólt a Bajnokok Ligájában. Vendégként legutóbb 2015. szeptember 16-án volt eredményes, a Roma elleni csoportmérkőzésen (1–1). Az azóta lejátszott 24 idegenbeli összecsapáson egyszer sem volt eredményes. Kivételt jelent(hetne) a tavaly augusztusban a Bayern München ellen 8–2-re elvesztett negyeddöntő, amelyen még a Barcelona futballistájaként betalált, de azt a meccset semleges pályán, Lisszabonban játszották.

„Minden csatár életében vannak hullámvölgyek, de ez már nem hullámvölgy, nem is tudom, minek nevezzem” – mondta az uruguayi csatár még tavaly novemberben a Marcának. A helyzet azóta sem változott, sőt a BL jelenlegi kiírásában nemhogy vendégként, hazai pályán sem szerzett gólt, igaz, koronavírus-fertőzés miatt kihagyta a Lokomotiv Moszkva és a Bayern München elleni hazai csoportmérkőzést. Márpedig az Atlético Madridnak kulcsfontosságú lenne, hogy végre megszakadjon az évek óta tartó idegenbeli átok. A spanyolok 1–0-s hátrányból várják a Chelsea elleni londoni visszavágót, a helyzetük tehát nem reménytelen, de a továbbjutáshoz mindenképpen gólt kell szerezniük.

„A londoni összecsapás nagyszerű lehetőség, hogy véget érjen Luis Suárez rossz sorozata – idézte a Marca az Atlético Madridot irányító Diego Simeonét.  – Mondanom sem kell, mennyire fontos láncszeme a csapatnak, és ugyanez igaz Joao Félixre, aki biztosan kezdő lesz szerda este. Nehéz meccs vár ránk, a Chelsea-nek nemigen van gyenge pontja, és az edzőváltás óta remek formában futballozik. Nekünk viszont mindenképpen győznünk kell a továbbjutáshoz. Nincs más opció, nyerni kell, és kész.”

A 34 éves uruguayi csatár egyébként nincs rossz formában. A bajnokágban 18 gólja van, és a legutóbbi három fordulóban kétszer is betalált, a Real Madrid (1–1), valamint a Bilbao ellen (2–1). Igaz, mindkét meccset hazai pályán játszotta az Atlético. A Chelsea otthonában eddig öt alkalommal lépett pályára, és mindössze egy gólt szerzett. Azt is még 2012 novemberében, a Liverpool játékosaként az 1–1-re végződő angol bajnokin.

Suárezt és a csapatot is kár lenne leírni. Az Atlético épp az előző kiírásában bizonyította, hogy ennél nehezebb helyzetből is képes talpra állni. Akkor a nyolcaddöntő első meccsén 1–0-ra nyert a címvédő Liverpool ellen, az Anfielden játszott visszavágón a hosszabbításban már 2–0-ra vezetett az angol csapat, a madridiaknak azonban megbirkóztak a feladattal. Marcos Llorente duplájával, valamint Álvaro Morata góljával 3–2-re győztek, és 4–2-es összesítéssel jutottak be a negyeddöntőbe. Hasonló forgatókönyvvel alighanem ezúttal is kiegyeznének.