BL: az RTL az M4 Sport elől megszerezhette a legfontosabb közvetítési jogot – sajtóhír

Vágólapra másolva!
2023.06.02. 12:42
null
A Bajnokok Ligája trófeája (Fotó: Getty Images)
A Media1.hu által megkérdezett szakértők biztosak abban, hogy az RTL Magyarországnak sikerült megszereznie az M4 Sport tévécsatornát működtető állami MTVA elől az UEFA Bajnokok Ligája-futballmérkőzések úgynevezett „A típusú”, tehát legfontosabb közvetítési jogait 2024 őszétől – olvasható a media1.hu-n.

 

Bennfentes iparági szakértők becslései szerint az RTL Magyarországnak ez nagyjából évi 9-11 millió euróba, meccsenként lebontva hozzávetőlegesen 100 millió forint körüli költségbe is belekerülhet.

A cikk hangsúlyozza, valószínűsíthető, hogy a médiavállalat a tavaly RTL+ néven indult fizetős streamingszolgáltatáson keresztül is közzétesz bizonyos BL-tartalmakat.

Mint arról beszámoltunk, a Sport Tv bejelentette, hogy meghosszabbította a Bajnokok Ligája közvetítésére vonatkozó szerződését az UEFA-val, és továbbra is a meccsek úgynevezett „B típusú” közvetítésének jogával rendelkezik.

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: az ifi BL-ben sem tartoznak az elithez a magyar csapatok

Utánpótlássport
Tegnap, 9:15

Football Forum Hungary: „Már csak a válogatott futballban győzheti le Dávid Góliátot”

Labdarúgó NB I
2025.04.29. 16:04

Football Forum Hungary: A számok azt mutatják, változtatni kell a magyar utánpótláson – Csepregi György

Labdarúgó NB I
2025.04.29. 13:17

Football Forum Hungary: Játékosmegfigyelők nélkül ma már nem működhet egy klub – Balogh Tamás

Labdarúgó NB I
2025.04.29. 11:54

Football Forum Hungary – szakmai találkozó a Groupama Arénában

Labdarúgó NB I
2025.04.29. 10:48

Labdarúgás: több mint ezer fiatalperc az NB I 29. fordulójában

Utánpótlássport
2025.04.28. 19:47

Dudás Hunor: A Football Forum Hungary globálisan is jelentős esemény lett

Minden más foci
2025.04.28. 08:18

Labdarúgás: megy a szekér Pakson, a fiatalok is tolják

Utánpótlássport
2025.04.24. 09:00
Ezek is érdekelhetik