BL: a PSV kettős győzelemmel búcsúztatta a Galatasarayt

B. O. M., K. T. I., V. J.B. O. M., K. T. I., V. J.
2021.07.28. 22:38
A PSV kettős győzelemmel jutott tovább a Galatasaray ellen (Fotó: AFP)
A holland PSV Eindhoven a török Galatasaray elleni újabb győzelmével továbbjutott a Bajnokok Ligája selejtezőjének 3. körébe.

Kettős győzelemmel jutott a harmadik selejtezőkörbe a román bajnok CFR, Kolozsváron is legyőzve a Lincoln Red Imps csapatát. A gibraltári bajnok okozott ugyan néhány kellemetlen pillanatot a hazai kapu előtt, de a labdát sokkal többet birtokló és gyorsabban járató CFR végig uralta a mérkőzést. A vezetést a középhátvéd, Mike Cestor szerezte meg, aki Runar Mar Sigurjónsson kapu elé fejelt labdáját továbbította a hálóba.

A szünet után már jóval kényelmesebben fociztak a hazaiak, de amikor felharsant az első „Ébresztő!” a lelátóról, Sigurjónsson 25 méteres szabadrúgásból tökéletesen tekerte a jobb felső sarokba a labdát. Az utolsó fél óra legjobb kolozsvári játékosa viszont Giedrius Arlauskis lett, a védői által többször is cserben hagyott litván kapus Kike Gómez és Graeme Torilla közeli lövéseit hárítva kért magának is részt a kolozsvári sikerből (2–0).

Emberhátrányban fejezte be a meccset, de így is nyert a török Galatasaray otthonában az első találkozón magabiztos előnyt szerző holland PSV Eindhoven, amelynek kétgólos vezetésére a korábban Újpesten is futballozó Mbaye Diagne válaszolt (1–2).

Tavaly a Ferencváros, idén pedig a Midtjylland gondoskodott a skót Celtic BL-búcsújáról – a dán együttes hosszabbításban vívta ki a továbbjutást (2–1).

Az osztrák Rapid Wien hiába szerzett előnyt hazai pályán a Sparta Prahával szemben, a visszavágón megfordította a párharcot a cseh alakulat (2–0). Hasonló fordulat történt a kazah Kajrat Almati és a szerb Crvena zvezda második találkozóján, a belgrádiak 5–0-s sikerrel biztosították helyüket a következő körben.

Az az együttes, amelyik a BL-selejtező harmadik fordulójába jut, biztosan valamelyik nemzetközi kupasorozat csoportkörében játszhat majd ősszel. A vesztesek átkerülnek az El-selejtező harmadik körébe.