Hetet hintett a Liverpool Glasgow-ban Szalah rekordgyors mesterhármasával

R. Gy.R. Gy.
2022.10.12. 20:48
Szalah hat perc alatt mesterhármast szerzett, volt minek örülni a Liverpoolnál (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája A-csoportjában az eddig pont nélkül álló skót Rangers hiába szerezte meg hazai pályán a vezetést az angol Liverpool ellen, hetet kapott cserébe, ráadásul ebből Szalah hat perc alatt szerzett mesterhármast.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ

A-CSOPORT

RANGERS (skót)–LIVERPOOL (angol) 1–7 (1–1)
Glasgow, Ibrox Stadion.Vezette: Vincic (szlovén)
Rangers:A. McGregor – Tavernier, Goldson (King, 45.), B. Davies, Barisic – Jack (S. Davis, 60.), Lundstram – Sakala (Matondo, 76.), Arfield, Kent (S. Wright, 76.) – Colak (Morelos, 76.). Menedzser: Giovanni van Bronckhorst
Liverpool:Alisson – J. Gomez, Konaté (Milner, 79.), Van Dijk, Cimikasz (Robertson, 68.) – Henderson (Thiago, 68.), Fabinho, H. Elliott – Firmino (Jota, 75.), D. Núnez (Szalah, 68.), Carvalho. Menedzser: Jürgen Klopp
Gólszerző:
Arfield (17.), ill. Firmino (24., 55.), D. Núnez (66.), Szalah (75., 80., 81.), H. Elliott (87.)

Rengeteg sebből vérző Liverpool látogatott Glasgow-ba, a nem túl acélos Rangers otthonába, és az első félidőben úgy tűnt, hogy tovább mélyül a válsága, mert a hazaiak már a 17. percben vezetést szereztek Arfield remek góljával. Ez a találat volt a Rangers első gólja 12 év után a BL-ben. 1–0

A megzavarodott angol védelem sok lehetőséget adott a skótoknak, akik nem tudtak ezekkel élni, sőt a 24. percben már egyenlő volt az állás, mivel hatalmas védelmi hiba után Firmino úgy fejelt a jobbról érkező szöglet után az ötös jobb sarka közeléből a rövid sarokba, mintha csak edzésen lett volna. 1–1

A félidő további részében is valamivel jobban játszott a Rangers, viszont elvesztette remekül játszó hátvédjét, Goldsont. Később kiderült, ez a sérülés igen sokba került neki...

A második félidőben egyszerűen nekirontott a Liverpool a Rangersnek, és egyre több hibára kényszerítette. Darwin Núnez többször is helyzetbe került, de kihagyta. Az 55. percben a védők nem követték a beinduló Firminót, aki 6 méterről lőtt szép gólt. 1–2

A gól után már látható volt, hogy valami megtört a skótoknál, szinte futószalagon kínálták a jobbnál jobb lehetőségeket a vendégeknek. A 66. percben eldőlt minden, hiszen Núnez találata már kétgólos előnyt jelentett, ez pedig érezhetően sok volt a hazaiaknak (1–3). A 68. percben bejött Mo Szalah, és kinyílt a gólzsák. Először a 76. percben szerzett gólt védelmi hiba után, majd a 80. és a 81. perc is az egyiptomi gólörömét hozta, egyik szebb volt, mint a másik, bár a védők erősen megkönnyítették a dolgát. Érdekesség, hogy mindháromszor Diogo Jotától kapta a gólpasszt.1–6

Mohamed Szalah rekordot döntött, 6 perc 12 másodperc alatt a valaha volt leggyorsabb BL-mesterhármast szerezte.

És még a hat sem volt elég a Liverpoolnak, megszerezte a hetediket is az ifjú Elliott révén (1–7), így a nyögvenyelősen induló meccs óriási hazai zakót hozott. Ezzel a Liverpool jó helyzetbe került, hogy továbbjusson a kieséses szakaszba.

A csoport másik mérkőzésén
Napoli (olasz)–Ajax 4–2(Lozano 4., Raspadori 16., Kvarachelija 62. – 11-esből, Osimhen 89., ill. Klaassen 49., Bergwijn 83. – 11-esből)

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Napoli4417–4+1312
2. Liverpool43112–6+69
3. Ajax4138–12–43
4. Rangers441–16–150

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+1. perc: Vége a meccsnek, ez nagy liverpooli győzelem volt. 1–7

90. perc: Gomez rántotta le Morelost egy sárgáért.

87. perc: ÉS A HETEDIK... Szalah balról adott középre, jött a lövés Jotától, a labda kipattant McGregorról, éppen Elliott elé, aki 6 méterről könnyen lőtt az üres kapuba. 1–7

81. perc: ÉS OTT A HATODIK! Megint Szalah! Szalahhal nem bírtak a skótok, behátráltak előle, ő pedig kissé jobbról, 15 méterről, ballal a kapufa segítségével tekert a jobb alsóba. 1–6

80. perc: EZ MÁR KIÜTÉS! Újabb rossz védekezés után Szalah kapta a tizenhatos előterében, majd három védő gyűrűjében ballal a bal alsóba nyesett. 1–5

76. perc: Hármat cserélt a Rangers. Sakala helyett Matondo, Kent helyett Wright, Colak helyett Morelos a pályán.

76. perc: ENNYI! SZALAH IS BETALÁLT! Egy buta felszabadító rúgás éppen rossz helyre, Szalah elé pattant, ő jobbra cselezett, majd egészen éles szögből, kilőtte a hosszú, a jobb alsó sarkot. 1–4

73. perc: Cserélt a Liverpool, Firmino helyére Diogo Jota állt.

70. perc: Szalah került helyzetbe, de McGregor lábbal védett, majd a védők takarítottak.

68. perc: Hármat cserélt a Liverpool, Cimikasz helyén Robertson, Núnez helyén Szalah, Henderson helyén ThiagoAlcántara játszik tovább.

66. perc: Nagyon leült a Rangers, szinte tálcán kínálta a vendégeknek az újabb gólt.

66. perc: GÓÓÓL! OTT A HARMADIK LIVERPOOLI TALÁLAT! Carvalho játszott Firminóhoz, a brazil egyérintőből, varázslatosan passzolt Núnezhez, aki 15 méterről, belső vel lőtte ki a bal alsót. 1–3

60. perc: Jack helyett Steven Davis a pályán.

58. perc: Jack maradt a földön, a vádliját fájlalta, és nem is tudott tovább játszani, lecserélték.

55. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A LIVERPOOL!Fordult a kocka, de érett, az biztos... Gomez a jobb oldalról kitűnő labdát küldött a tizenhatoson belülre, a lendületből érkező Firmino 6 méterről, a kapus lába között lőtt a kapuba. 1–2

54. perc: Núnez ugrott ki a leshatáron, majd 25 méterről próbált emelni, viszont elméretezte, fölészállt a labda.

52. perc: Mégis szögletet ítélt a bíró, a szögletből viszont egy nagy Henderson-luft kerekedett ki.

52. perc: Remek liverpooli támadás futott a bal oldalon, végül Darwin Núnez a tizenhatoson belülről lőtt, Lundstram viszont utolérte, és úgy vetődött be elé, hogy a labda az uruguayiról ment mellé.

49. perc: Hosszú tanácskozás után Cimikasz lőtte el a labdát, a közönség gúnyos nevetése jól jelzi, hogyan sikerült...

48. perc: Beszorította ellenfelét a Liverpool, Gomez lövését mentették, de maradt a labda a skót kapu előterében, majd jött egy szabadrúgás 21 méterről, a tizenhatos jobb sarka közeléből.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Firmino (pirosban) már elfejelte a labdát, pillanatokon belül gól (fotó: AFP)

ELSŐ FÉLIDŐ

45+3. perc: Vége az első félidőnek, az állás döntetlen. 1–1

45. perc: Három perc a hosszabbítás.

45. perc: Bizony, Goldson lebaktatott a pályáról, King állt be a helyére, aki még csak 18 éves.

43. perc: Egy rossz lépés után Goldson térde megsérült, ebből alighanem csere lesz.

42. perc: Nagy skót helyzet maradt ki. Sakala lefutotta Cimikaszt, középre adott, Arfield 6 méterről lőtt, Konaté pedig a saját kapuja előterében óriásit mentett lábbal.

40. perc: Lundstram szerzett labdát, azonnal indult két glasgow-i is, Colak viszont lassú volt, ráadásul a passza sem jutott el Kenthez.

36. perc: Sakalát rántotta le Cimikasz, de a bíró megelégedett egy sima szabadrúgással.

32. perc: A kezdeti nagy iram valamelyest alábbhagyott, a Liverpoolt megnyugtatta az egyenlítő gól.

26. perc: Darwin Núnez kapott a lábára egy durvát Goldsontól, és bár sokáig szenvedett a földön a csatár, végül talpra állt, és folytatta a játékot.

24. perc: GÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT A LIVERPOOL! Méghozzá egy méretes védelmi hibából. A jobb oldalról jöhetett a vendégek szöglete, Firmino pedig az ötös jobb sarkáról két védővel a nyakán, alig felugorva fejelt a rövid felső sarokba. 1–1

22. perc: Carvalho lövése gurult el 18 méterről a bal alsó mellett, de igazából egyáltalánnem volt veszélyes.

21. perc: Újabb liverpooli hiba, rosszul adott haza, éppen Colaknak, a horvát viszont a tizenhatoson belül igencsak elügyetlenkedte a különben kecsegtető lehetőséget.

Arfield góljával szerezte meg a vezetést a Rangers (fotó: AFP)

2010. december 7-én talált be legutóbb a Rangers a Bajnokok Ligájában, most megtört ez a hosszú negatív sorozat.

17. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A RANGERS! Megzavarodott a liverpooli védelem, labdát szerzett a Rangers, kipasszolták, Arfield beindult középen, és 16 méterről, jobb belsővel tökéletesen lőtte ki a jobb alsót. 1–0

14. perc: Úgy tűnt, nagy helyzet alakulhat ki a Rangers kapuja előtt, Núnez viszont lesről igyekezett gólpasszt adni, hiába.

10. perc: A hangulat már most paprikás a pályán, kiderül, hogy meddig...

7. perc: Jack adott egy kéretlen „csomagot” Darwinnak, majd oda is szólt neki valamit, ami nyilván nem tetszett az uruguayinak.

4. perc: Sakala kapott kiváló keresztlabdát Lundstramtól, viszont hiába tudott szabadon lőni 13 méterről, rosszul találta el a labdát, így Alisson könnyedén védett.

3. perc: Konaté nagyon csúnya becsúszása nem ért lapot, pedig Jacknek nagyon fájt, az biztos.

1. perc: Óriási a hangulat az Ibroxban, ahol a skót többséggel 2500 vendégszurkoló igyekszik felvenni a harcot hangban is.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Rangers kék-fehérben, a Liverpool tiszta pirosban játszik.

ELŐZMÉNYEK

A múlt héten a Liverpool 2–0-ra legyőzte a Rangerst, de most jó sok hiányzója van a vendégeknek, csak öten maradtak abból a kezdőből.