BL, H-csoport: kikapott a Barcelona, továbbjutott a Porto

R. P.R. P.
2023.12.13. 23:02
Meglepetésre az Antwerp legyőzte a Barcelonát (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Bajnokok Ligája H-csoportjában a Royal Antwerp meglepetésre 3–2-re legyőzte a Barcelonát, míg a Porto nyolcgólos meccsen nyert a Sahtar Doneck ellen, megszerezve a második helyet.

A Barcelona már korábban bebiztosította a továbbjutását a kieséses szakaszba. Ugyanakkor a csoportelsőség még nem volt teljesen biztos a katalánoknak, igaz, inkább csak elméleti lehetősége volt, hogy nem Xavi csapata végez ez élen.

A másik továbbjutó helyért a Porto és a Sahtar meccselt egymással. A portugál és az ukrán együttes egyaránt 9-9 ponttal állt. Mivel a csoportkörben az első találkozójukon a Porto 3–1-re nyert, a döntetlen Sérgio Conceicao együttesének kedvezett.

A továbbjutás szempontjából tehát győzelmi kényszerben lévő Sahtar végül nem bírt a portugálokkal. Gólból akadt bőven, összesen nyolc. Az 5–3-as Porto-sikerhez Pepe is hozzátette a magáét, és egyben újabb korrekordot ért el. A klasszis védő 40 évesen és 290 naposan talált be, megdöntve ezzel saját, novemberi rekordját (40 év, 254 nap), mint a BL történetének legidősebb gólszerzője.

A Barcelona meccsén meglepetésre a belgák szerezték meg a vezetést, Arthur Vermeeren a 2. percben kihasználta a katalánok védelmi hibáját. Bár Ferran Torres egyenlített (Lamine Yamal 16 évesen a BL történetének legfiatalabb gólpasszadója lett!), a második félidőben Vincent Janssen pazar lövéssel ismét előnyhöz juttatta a hazaiakat. Marc Guiu egyenlítő gólja már a hosszabbításban született, csakhogy két perccel később George Ilenikhena is betalált. Erre már nem volt válaszuk a vendégeknek: az Antwerp meglepetésre 3–2-re győzött.

A Porto és a Barca is 12-12 pontot gyűjtött, de a csoportelsőség a katalánoké lett, mivel kétszer is legyőzték a portugálokat.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
6. FORDULÓ

H-CSOPORT
FC Porto (portugál)–Sahtar Doneck (ukrán) 5–3 (Galeno 9., 43., Taremi 62., Pepe 75., F. Conceicao 82., ill. Szikan 29., Eustáquio 73. – öngól, Eguinaldo 88.)
Royal Antwerp (belga)–FC Barcelona (spanyol) 3–2 (Vermeeren 2., Janssen 56., Ilenikhena 90+3., ill. Ferran Torres 35., Guiu 90+1.)