Ács és cégvezető is játszik a Fradi BL-ellenfelénél; 75 éves Kű Lajos

S. T. J.S. T. J.
2023.07.04. 23:25
A Nemzeti Sport szerdai számából ajánljuk:


Július 11-én az idény első tétmérkőzése vár a Ferencvárosra, a Bajnokok Ligája első selejtezőkörében a KÍ otthonában lép pályára. A feröeri bajnokcsapatból csak a külföldi, Dániából, illetve Norvégiából érkező labdarúgók keresnek annyit, amennyiből meg tudnak élni a szigetországban, a helyi futballisták napközben munkába járnak. A 14 találattal házi gólkirály Páll Klettskard például szakmája szerint ács, és az egyesület főszponzoránál dolgozott éveken át. Jelenleg főiskolára jár, s ha elvégzi a képzést, nagyobb beruházásoknál lehet építésvezető. A félamatőr KÍ-t azonban hiba lenne lebecsülni.

Székesfehérvárról került a Fradiba, az 1972-es UEFA-kupa-elődöntőhöz gólokkal segítette a zöld-fehéreket. Ám „disszidált”, ezért itthon elfelejtették, pedig az FC Bruges-zsel BEK-döntőt játszott – noha sokáig külföldön élt, a 75. életévét betöltő Kű Lajos majd' negyedszázada végleg hazatért. Születésnapi írásunkban arról is beszél az ünnepelt, hogy pályafutása legjobb meccsének az 1972-es Eb négyes döntőbe jutásért a románok ellen 2–1-re megnyert harmadik, belgrádi mérkőzést tartja.

A válogatott csatár, Erdély Csanád az elmúlt tizenkét évből tizenegyet Fehérváron töltött. Lapunknak elmondta, leginkább saját magának akarja bebizonyítani, másutt is képes magas szinten teljesíteni, ezért igazolt egy évre Dániába. Az Esbjerg Energy általános igazgatója a májusi elit-világbajnokságon figyelt fel rá, ezután vették fel a kapcsolatot az ügynökével. Utána egy-másfél hét alatt kiderült, mindkét fél megtalálta a számítását. A dánok többnyire észak-amerikai és finn légiósokat keresnek, Erdély minden bizonnyal egyedüli közép-európai lesz a hétszeres bajnok keretében.

Legfrissebb hírek

Milák-csodák az úszó Eb-n; megint csak a Fradi…

E-újság
44 perce

Csúcs ez a Kós!; Halász Bence: Katzberg azért nem ijedt meg

E-újság
2026.08.12. 23:47

Dvéri Zsolt és Kótai Mihály 50 éves; Elkel a szuperkupa, kezdődik az európai labdarúgóidény

E-újság
2026.08.11. 23:59

Ezüst az úszó Eb nyitányán; Bódog Tamás: Hol a piros?

E-újság
2026.08.10. 23:50

Dzsudzsák első fejes gólja; Kós Hubert minden számban éremért úszik az Eb-n

E-újság
2026.08.09. 22:40

Fradi–Real 1–2, és mindenki örül neki; Mindig legyen sprintfutam!

E-újság
2026.08.08. 23:35

Az FC Köbenhavn fél éve figyelte Markgráf Ákost; Csongvai Áron: Teljesen más világba érkeztem

E-újság
2026.08.07. 23:51

Vitális Milán gyerekként érkezett, bajnokként távozik; Corbu Máriusz: Élmény lenne Mohamed Szalah ellen játszani

E-újság
2026.08.06. 23:45