nemzetisport.hu 2013.08.09 14:50 Frissítve: 2015.03.30 02:01

ATLÉTIKAI VB 2013, MOSZKVA

Moszkvában rendezték meg a 14. atlétikai világbajnokságot. Magyarországot 11 atléta képviselte, közülük Pars Krisztián kalapácsvető ezüstéremmel zárta az oroszországi viadalt.

 

A VB ÉREMTÁBLÁZATA
  Arany Ezüst Bronz
Oroszország 7 4 6
Egyesült Államok 6 13 6
Jamaica 6 2 1
Kenya 5 4 3
Németország 4 2 1
Etiópia 3 3 4
Nagy–Britannia 3 3
Csehország 2 1
Ukrajna 2 1
Franciaország 1 3 1
Lengyelország 1 2
Írország 1
Kolumbia 1
Horvátország 1
Új–Zéland 1
Svédország 1
Trinidad és Tobago 1
Uganda 1
Ausztrália 2 1
Elefántcsontpart 2
Kína 1 3
Kanada 1 3
Kuba 1 2
Hollandia 1 1
Nigéria 1 1
Botswana 1
Finnország 1
Olaszország 1
Katar 1
MAGYARORSZÁG 1
Szerbia 2
Spanyolország 2
Dominikai Köztársaság 1
Dzsibuti 1
Észtország 1
Japán 1
Mexikó 1
Dél-Afrika 1

 

ATLÉTIKAI VB, A MAGYAR CSAPAT

FÉRFIAK
Baji Balázs (110 m gát), Helebrandt Máté (20 km gyaloglás), Hudi Ákos (kalapácsvetés), Kazi Tamás (800 m), Pars Krisztián (kalapácsvetés), Rácz Sándor (50 km gyaloglás)
NŐK:
Madarász Viktória (20 km gyaloglás), Márton Anita (súlylökés), Orbán Éva (kalapácsvetés) Szabó Barbara (magasugrás), Zsivoczky-Farkas Györgyi (hétpróba) 

ATLÉTIKAI VB 2013, MOSZKVA, A RÉSZLETES PROGRAM
KEZDÉSI IDŐPONTOK KÖZÉP-EURÓPAI IDŐ SZERINT
AUG. 10.       
KEZDÉS VERSENYSZÁM   GYŐZTES
MAGYAR SZEREPLÉS
7:30 női diszkoszvetés selejtezők, A-csoport   
7:35 tízpróba 100 m   
8:10 férfi 100 m előfutamok   
8:15 férfi rúdugrás selejtezők   
8:35 tízpróba távolugrás   
8:50 női diszkoszvetés selejtezők, B-csoport   
9:20 férfi 800 m középdöntő   
10:20 férfi tízpróba súlylökés   
12:00 női maratoni döntő Edna Kiplagat (kenyai)
 
13:30 tízpróba magasugrás   
15:05 férfi kalapácsvetés selejtezők, A-csoport   
15:20 női 3000 m akadály középdöntő   
16:05 női 400 m középdöntő   
16:35 férfi kalapácsvetés selejtezők, B-csoport   
16:55 férfi 10 000 m döntő Mo Farah (brit)
 
17:20 női távolugrás selejtezők   
17:40 tízpróba 400 m   
18:15 férfi 100 m középdöntő   
        
AUG. 11.       
KEZDÉS VERSENYSZÁM     
07:05  tízpróba férfi 110 m gát   
07:40  férfi 110 m gát középdöntő   
08:00  férfi tízpróba diszkoszvetés, A-csoport   
08:25  női 1500 m  előfutamok   
08:45  női súlylökés selejtezők   
09:05  férfi 400 m előfutamok   
09:20  tízpróba diszkoszvetés, B-csoport   
09:55  női 100 m  előfutamok   
11:05  tízpróba rúdugrás, A-csoport   
15:00  férfi 20 km gyaloglás döntő Alekszandr Ivanov (orosz)
Helebrandt Máté 41.
15:15  tízpróba gerelyhajítás, A-csoport   
16:30  tízpróba gerelyhajítás, B-csoport   
17:00  női távolugrás döntő Brittney Reese (amerikai)
 
17:05  férfi 100 m elődöntő   
17:10  női rúdugrás selejtezők   
17:35  férfi 800 m elődöntő   
18:05  női 400 m elődöntő   
18:15  női diszkoszvetés döntő Sandra Perkovic (horvát)
 
18:35  tízpróba 1500 m Ashton Eaton (amerikai)
 
19:05  női 10 000 m döntő Tirunesh Dibaba (etiópiai)
 
19:50  férfi 100 m döntő Usain Bolt (jamaicai)
 
        
AUG 12.       
KEZDÉS VERSENYSZÁM     
07:30  hétpróba 100 m gát   
07:40  férfi diszkoszvetés selejtezők, A-csoport   
08:10  férfi 3000 m akadály előfutam   
08:35  hétpróba magasugrás   
09:05  férfi diszkoszvetés selejtezők, B-csoport   
09:05  férfi 400 m gát előfutam   
09:50  női 400 m gát előfutam   
16:45  hétpróba súlylökés   
17:00  férfi rúdugrás döntő Raphael Holzdeppe (német) 
17:05  férfi 110 m gát elődöntő   
17:35  női 100 m  elődöntő   
18:05  férfi 400 m elődöntő   
18:25  női súlylökés döntő Valerie Adams (új-zélandi)
Márton Anita 20.
18:30  férfi kalapácsvetés döntő Pawel Fajdek (lengyel)
Pars Krisztián 2., Hudi Ákos 15.
18:35  hétpróba 200 m   
19:15  női 400 m döntő Christine Ohuruogu (brit) 
19:30  férfi 110 m gát döntő David Oliver (amerikai)
Baji Balázs 12.
19:50  női 100 m döntő Shelly-Ann Fraser-Price (jamaicai) 
        
AUG 13.       
KEZDÉS VERSENYSZÁM     
07:30  hétpróba távolugrás   
07:35  női 20 km gyaloglás döntő Jelena Lasmanova (orosz)
Madarász Viktória 37.
07:50  férfi magasugrás selejtezők   
08:20  férfi 5000 m középdöntő   
09:10  hétpróba gerelyhajítás, A-csoport   
09:25  női hármasugrás selejtezők   
10:25  hétpróba gerelyhajítás, B-csoport   
17:00  férfi diszkoszvetés döntő Robert Harting (német)
 
17:05  női 400 m gát elődöntő   
17:35  női rúdugrás döntő Jelena Iszinbajeva (orosz)
 
17:40  női 400 m gát elődöntő   
18:10  hétpróba 800 m Hanna Melnicsenko (ukrán)
Zsivoczky-Farkas Györgyi 15.
18:40  női 1500 m elődöntő   
19:10  férfi 800 m döntő Mohammed Aman (etióp)
Kazi Tamás 16.
19:25  női 3000 m akadály döntő Milcah Chemos Cheywa (kenyai)
 
19:50  férfi 400 m döntő Lashawn Merritt (amerikai)
 
        
AUG 14.       
KEZDÉS VERSENYSZÁM     
06:30  férfi 50 km gyaloglás döntő Robert Heffernan (ír)
Rácz Sándor 45.
07:30  női kalapácsvetés selejtezők, A-csoport   
07:40  női 5000 m  középdöntő   
08:25  férfi távolugrás selejtezők   
08:35  férfi 1500 m középdöntő   
09:10  női kalapácsvetés selejtezők, B-csoport   
        
AUG. 15.       
KEZDÉS VERSENYSZÁM     
07:30  férfi gerelyhajítás selejtezők, A-csoport   
07:40  női magasugrás selejtezők   
07:55  női 800 m előfutamok   
08:20  férfi súlylökés selejtezők   
08:55  női 200 m előfutamok   
09:00  férfi gerelyhajítás selejtezők, B-csoport   
17:00  férfi magasugrás döntő Bohdan Bondarenko (ukrán)
 
17:05  férfi 4x400 m váltó előfutamok   
17:40  női hármasugrás döntő Caterine Ibargüen (kolumbiai)
 
17:45  női 200 m elődöntő   
18:20  férfi 3000 m akadályfutás döntő Ezekiel Kemboi (kenyai)
 
18:45  női 400 m gát döntő Zuzana Hejnová (cseh)
 
19:00  férfi 400 m gát döntő Jehue Gordon (Trinidad és Tobagó-i)
 
19:20  női 1500 m döntő Abeba Aregawi (svéd)
 
        
AUG 16.       
KEZDÉS VERSENYSZÁM     
07:30  női gerelyhajítás selejtezők, A-csoport   
07:45  női 100 gát előfutamok   
08:00  férfi hármasugrás selejtezők   
08:35  férfi 200 m előfutamok   
08:55  női gerelyhajítás selejtezők, B-csoport   
09:30  női 4x400 m váltó előfutamok   
17:00  női kalapácsvetés döntő Tatjana Liszenko (orosz)
 Orbán Éva 8.
17:05  férfi 1500 m elődöntő   
17:30  férfi távolugrás döntő Alekszandr Menkov (orosz)
 
17:40  férfi 200 m elődöntő   
18:10  férfi súlylökés döntő David Storl (német)
 
18:15  női 800 m elődöntő   
18:45  férfi 5000 m döntő Mohamed Farah (brit) 
19:15  női 200 m döntő Shelly-Ann Fraser-Pryce (jamaicai)
 
19:30  férfi 4x400 m váltó döntő Egyesült Államok (David Verburg, Tony McQuay, Arman Hall, LaShawn Merritt)
 
        
AUG 17.       
KEZDÉS VERSENYSZÁM     
13:30  férfi maratoni döntő Stephen Kiprotich (ugandai) 
16:00  női magasugrás döntő Szvetlana Skolina (orosz)  
16:20  női 100 m gát elődöntő   
16:35  férfi gerelyhajítás döntő Vítezlav Vesely (cseh) 
16:55  női 5000 m döntő Meseret Defar (etiópiai)  
17:30  női 4x400 m váltó döntő Oroszország (Guscsina, Firova, Rizsova, Krivosapka)  
17:50  női 100 m gát döntő Brianna Rollins (amerikai)  
18:10  férfi 200 m döntő Usain Bolt (jamaicai)
 
        
AUG 18.       
KEZDÉS VERSENYSZÁM     
14:00  női gerelyhajítás döntő Christina Obergföll (német) 
14:15  női 4x100 m váltó középdöntő   
14:45  férfi hármasugrás  döntő Teddy Tamgho (francia) 
14:50  férfi 4x100 m váltó előfutamok   
15:25  férfi 1500 m döntő Asbel Kiprop (kenyai) 
15:50  női 800 m döntő Eunice Jepkoech Sum (kenyai) 
16:10  női 4x100 m váltó döntő Jamaica (Carrie Russell, Kerron Stewart, Schillonie Calvert, Shelly-Ann Fraser-Pryce)  
16:40  férfi 4x100 m váltó döntő Jamaica (Nesta Carter, Kemar Bailey-Cole, Nickel Ashmeade, Usain Bolt)  
2021.07.29 21:09:02

Atlétika VINCZE SZABOLCS

A példakép Merlene Otteyt túlszárnyalva lett Jamaica első olimpiai aranyérmes rövidtávfutónője.

2021.07.09 09:14:52

Atlétika SZABÓ GÁBOR

A 150 éve született Szokolyi Alajos díjmentesen kapott nemességet Ferenc Józseftől.

2021.07.08 21:31:25

Atlétika N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. Embert ily gazdaságosan futni, gátat ily tökéletesen venni négyszáz méteren nem láttam, s hinni szeretném, nemcsak nagy eredményeket, új szemléletet is hozhat az új világcsúcstartó, a norvég Karsten Warholm példája.

2021.07.01 08:05:54

Atlétika VINCZE SZABOLCS

Háromszor járt Budapesten, legutóbb 2019-ben, az Év Sportolója Gála díszvendégeként.

2021.05.24 09:19:56

Atlétika L. PAP ISTVÁN

Négy olimpián nyert érmet, s egyedüli sportolóként futott világcsúcsot 100, 200 és 400 méteren.