Atlétika: 40 év után amerikai siker a New York-i maratonin

MTI MTIMTI MTI
2017.11.05. 19:15
A férfiaknál a kenyai Geoffrey Kamworor, míg a nőknél az amerikai Shalane Flanagan nyerte vasárnap a New York-i maratoni futóversenyt.

A férfiak küzdelmében a 24 éves afrikai versenyző 2:10.03 órás idővel ért célba, mindössze három másodperccel előzte meg honfitársát, Wilson Kipsangot, megszerezve ezzel pályafutása első jelentős győzelmét.

A nőknél Flanagan sikere azt jelenti, hogy negyven év után győzött ismét amerikai futónő a legendás eseményen. A 36 éves atléta 2:26.53 órás teljesítménnyel, sírva érkezett a célba.

A győztesek jutalma fejenként 100 ezer dollár (25.6 millió forint).