Kozák idei legjobbjával elődöntős; Kvóta kell a vb-ről a kajak négyeseknek

S. T. J.S. T. J.
2023.08.23. 00:24
A Nemzeti Sport szerdai számából ajánljuk:

Interjút adott lapunknak Krizsán Xénia. Az MTK Budapest világbajnoki negyedik helyezett hétpróbázója elmondta, egyelőre a világranglista alapján jutna ki a jövő évi párizsi olimpiára, de akár már a fedett pályás országos bajnokságon elért átlagos teljesítménnyel is kvalifikálhat, mert ez a vb-negyedik hely rengeteg többletpontot ér. A budapesti verseny előtt férjével arról beszéltek, csoda lenne, ha egy ilyen év, ilyen felkészülés után sikerülne kiemelkedő eredményt produkálnia, s a csoda bekövetkezett. A folytatásról azt mondta, „jön egy hét pihenés a világbajnokság végéig, a héten még elmegyünk a nővérem esküvőjére, az a nap az övé, de azt leszámítva mindennap ki szeretnék jönni szurkolni a többieknek”.Interjút adott lapunknak Krizsán Xénia. Az MTK Budapest világbajnoki negyedik helyezett hétpróbázója elmondta, egyelőre a világranglista alapján jutna ki a jövő évi párizsi olimpiára, de akár már a fedett pályás országos bajnokságon elért átlagos teljesítménnyel is kvalifikálhat, mert ez a vb-negyedik hely rengeteg többletpontot ér. A budapesti verseny előtt férjével arról beszéltek, csoda lenne, ha egy ilyen év, ilyen felkészülés után sikerülne kiemelkedő eredményt produkálnia, s a csoda bekövetkezett. A folytatásról azt mondta, „jön egy hét pihenés a világbajnokság végéig, a héten még elmegyünk a nővérem esküvőjére, az a nap az övé, de azt leszámítva mindennap ki szeretnék jönni szurkolni a többieknek”.

A legutóbbi kupameccsen, a máltai Hamrun Spartans ellen hosszú hónapok után újra több mint hatvan percet töltött a pályán Tokmac Nguen. Az FTC légiósa, aki ágyéksérülése miatt több mint négy hónapot hagyott ki, lapunknak azt mondta: „Remek érzés volt újra a kezdőcsapatban helyet kapni, egy óránál sokkal több azonban még nem volt bennem… Az erőmnek vissza kell térnie, és némi időre szükség lesz a formám visszanyeréséhez is.” A középpályás legutóbb októberben szerzett gólt, a ZTE kapujába talált be – pályafutása alatt ez a leghosszabb időszak, amikor nem volt eredményes, így alig várja, hogy újra betaláljon.

Magasra tette a lécet az Endo Plus Service-Honvéd férfi vízilabdacsapata azzal, hogy az előző idényben a bajnokságban és a Magyar Kupában is bronzérmet szerzett. Szivós Márton együttese felülmúlta a várakozást, miután az ob I-ben a harmadik helyért kiírt párharcban jobbnak bizonyult az esélyesebb Vasasnál, kiharcolta az indulás jogát a Bajnokok Ligájában is. Az olimpiai bajnok Hosnyánszky Norbert és a világbajnok Decker Attila is bajnoki bronzzal fejezte be pályafutását, a visszavonuló rutinos vezérek helyére tehetséges pólósok érkeztek, junior-világbajnok és egyetemi világjátékokon érmes játékosok is találhatók az új keretben.

Legfrissebb hírek

Hat győri az NS álomcsapatában; Szondy Zoltán: A Csíkszereda magyar klub

E-újság
8 perce

Osztályzataink alapján az idény legjobbja: Szappanos Péter; Warren Zaire-Emery: Motiváltan futballozunk Budapesten!

E-újság
2026.05.22. 23:55

Borbély Balázs: Szavakkal szinte leírhatatlan, milyen megtisztelő bajnoknak lenni az ETO-val; Szűcs Tamás: Sergio Navarro volt a legjobb edzőm

E-újság
2026.05.21. 23:34

Varga Barna: Détáriék népszerűségét nem lehet túlszárnyalni; Majoross: Nem történt semmi, van három pontunk

E-újság
2026.05.20. 23:45

Hokigálával szinte biztos az elitben maradás!; Nikitschert sokkolták Rossi szavai

E-újság
2026.05.20. 00:02

Vojvoda Dávid elköszön a kosárlabdától; a Cube segítségével elemezzük az ETO FC futballját

E-újság
2026.05.18. 23:52

Győrben a bajnoki trófea!; Liu Shaolin: A jégen vagyok otthon…

E-újság
2026.05.17. 23:55

Ötödször lett bajnok az ETO!; A MOB és a főváros is elkötelezett az olimpiarendezés mellett

E-újság
2026.05.16. 23:50
Ezek is érdekelhetik