Videó: csapattársa ígéretet tett a kiállított Casemirónak, de nem tudta betartani

2023.03.13. 13:25
Mint beszámoltunk róla, a több mint egy félidőt emberhátrányban játszó Manchester United gól nélküli döntetlent játszott az Old Traffordon a Southamptonnal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójának vasárnapi játéknapján. A mérkőzést meghatározta Casemiro kiállítása, a brazil játékost Anthony Taylor a 34. percben azonnali piros lappal küldte le a pályáról. Az ítélet után a sírás határán lévő középpályást honfitársa, Antony és az ellenfél játékosai is próbálták vigasztalni – hívta fel a figyelmet a Sportbible.

A SZABÁLYTALANSÁG A SZABÁLYTALANSÁG

SZAVAZÁS

Casemiro szabálytalansága piros lapot ért?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A bíró először csak a sárga lapot mutatta fel Casemirónak, de a VAR jelzése után Anthony Taylor visszanézte az esetet, és szigorúbban szankcionálta a belépőt. A 31 éves futballista becsúszva a labdát találta el, viszont a labda tetejéről tovább csúszott a lába, egyenesen az ellenfél sípcsontjára.

Casemirót a Real Madrid játékosaként egyszer sem állították ki egyből piros lappal, a Manchester Unitedban azonban az elmúlt három bajnokiján már másodszor „pirosozta ki” magát. Az más kérdés, hogy mindkét eset vitatható. Most négymeccses eltiltás vár rá Angliában.

Antony is próbálta vigasztalni őt, és azt írják, azt mondta neki, hogy megnyeri érte a meccset. A brazil jobbszélső két helyzetet is kialakított, kapura is lőtt, Erik ten Hag azonban a 74. percben lecserélte őt, az MU pedig nem tudott gólt szerezni.

Casemiro a Real Betis elleni El-nyolcaddöntő-visszavágón pályára léphet csütörtökön, és mivel a bajnokságban egy darabig nem játszhat, valószínűleg annak ellenére is megkapja a lehetőséget, hogy a párharc a 4–1-es első felvonás után alighanem eldőlt már.

ANGOL PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ
VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Newcastle United–Wolverhampton Wanderers 2–1
(Isak 26., Almirón 79., ill. Hvang Hi Csan 70.)
Fulham–Arsenal 0–3 (Gabriel 21., Martinelli 26., Ödegaard 45+2.)
Manchester United–Southampton 0–0
Kiállítva:
Casemiro (MU, 34.)
West Ham United–Aston Villa 1–1 (Watkins 17., ill. Benrahma 26. – 11-esből)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Everton–Brentford 1–0 (McNeil 1.)
Leeds United–Brighton & Hove Albion 2–2 (Bamford 40., Harrison 78., ill. Mac Allister 33., Harrison 61. – öngól)
Leicester City–Chelsea 1–3 (Daka 39., ill. Chilwell 11., Havertz 45+6., Kovacic 78.)