PL: Trossard történelmi „triplájával” nyert az Arsenal, emberhátrányban ikszelt az MU

2023.03.12. 17:11
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójában az Arsenal 3–0-ra nyert a Fulham vendégeként. A többi délutáni meccsen a Manchester United döntetlent játszott a Southamptonnal, akárcsak a West Ham az Aston Villával.

FULHAM–ARSENALFULHAM–ARSENAL

Parádés első félidőt produkált az Arsenal télen igazolt belga középpályása, Leandro Trossard. A Brightontól érkező labdarúgó a Premier League történetében elsőként három gólpasszt osztott ki az első 45 percben: először Gabriel fejére varázsolt egy szögletet, majd Gabriel Martinellinek és Martin Ödegaard-nak is gólpasszt adott – háromgólos előnnyel vonultak a szünetre az „ágyúsok” (0–3).

A fordulás után több gól már nem született, az Arsenal tehát könnyedén győzött a Craven Cottage-en és visszaállította ötpontos előnyét a tabella élén.

GABRIEL GÓLJA

MARTINELLI GÓLJA

ÖDEGAARD GÓLJA

MANCHESTER UNITED–SOUTHAMPTON

Gólokat nem, viszont egy megosztó kiállítást láthatott az Old Trafford közönsége a Southampton elleni meccs első félidejében: a 34. percben Casemiro csúszott rá Alcarazra nyújtott lábbal, Anthony Taylor játékvezető először sárga lappal „jutalmazta” az esetet, de némi VAR-ozás után azonnali piros lapra változtatta az ítéletét. A brazil rombolót a Real Madridban soha nem állították ki azonnal, ellenben Manchesterben három bajnoki meccsen már a második azonnali piros lapját gyűjtötte be, így négy mérkőzést (a bajnokságban, illetve az FA-kupában) lesz kénytelen kihagyni.

A folytatásban hiába nyomott a győzelemért a Soton, a hazaiak védelme állta a sarat, így pontosztozkodással ért véget a találkozó.

WEST HAM–ASTON VILLA

Támadóbb felfogásban kezdte az Aston Villa elleni találkozót a West Ham, gólt viszont Unai Emery tanítványai szereztek: Álex Moreno beadását Ollie Watkins bólintotta a hazai kapuba. (0–1)

A fővárosiak válasza nem váratott magára sokáig, a 26. percben Szaid Benrahma magabiztosan váltotta gólra a Lucas Paquetá lerántásáért megítélt tizenegyest (1–1).

A folytatásban nem született újabb gól, mindez annak a dacára, hogy a csapatok kifejezetten magas xG-t szorgoskodtak össze (2.44, ill 1.74.). A játék képe alapján a Villa örült jobban a megszerzett egy pontnak.

ANGOL PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ
Fulham–Arsenal
0–3 (Gabriel 21., Martinelli 26., Ödegaard 45+2.)
Manchester United–Southampton 0–0
Kiállítva:
Casemiro (MU, 34.)
West Ham United–Aston Villa 1–1 (Watkins 17., ill. Benrahma 26. – 11-esből)

KÉSŐBB
17.30: Newcastle United–Wolverhampton (Tv: Spíler1)

Szombaton
Everton–Brentford 1–0 (McNeil 1.)
Leeds United–Brighton & Hove Albion 2–2 (Bamford 40., Harrison 78., ill. Mac Allister 33., Harrison 61. – öngól)
Leicester City–Chelsea 1–3 (Daka 39., ill. Chilwell 11., Havertz 45+6., Kovacic 78.)