PL: fájó pofon a 7–0 után – a Liverpool kikapott a kiesőjelölt Bournemouthtól

B. D. K.B. D. K.
2023.03.11. 15:27
Az AFC Bournemouth meglepetésre 1–0-ra legyőzte hazai környezetben a Liverpoolt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójának első mérkőzésén.

Ahogyan az várható volt, Liverpool-fölénnyel indult a találkozó, s a 6. percben már majdnem előnybe is kerültek a vendégek, de Virgil van Dijk bólintását a gólvonal környékén még ki tudta fejelni Jefferson Lerma. Mondhatni, a semmiből jött az első Bournemouth-lehetőség, ami egyben ziccer is volt, de Dango Ouattara rossz döntést hozott, amikor megpróbálta eltolni Alisson mellett a labdát.Liverpool-fölénnyel indult a találkozó, s a 6. percben már majdnem előnybe is kerültek a vendégek, de Virgil van Dijk bólintását a gólvonal környékén még ki tudta fejelni Jefferson Lerma. Mondhatni, a semmiből jött az első Bournemouth-lehetőség, ami egyben ziccer is volt, de Dango Ouattara rossz döntést hozott, amikor megpróbálta eltolni Alisson mellett a labdát.

Néhány perccel később Andrew Robertson vette célba a hazaiak kapuját, de Neto védett, majd még ugyanebben a percben Cody Gakpo talált a kapuba, de lesről.

Az AFC Bournemouth elsősorban kontrákból akart veszélyeztetni, és bizony benne volt a levegőben, hogy betalál. A 28. percben ez meg is történt, Philip Billing lőtte be a labdát közelről. Van Dijk a beadás előtt megállt, de Trent Alexander-Arnold védekezése/helyezkedése is megér egy misét (1–0).

A félidő hajrájában akár kettővel is vezethetett volna a hazai gárda, de Dominic Solanke nem találta el a kaput, Billing esése után pedig nem fújt büntetőt a játékvezető. Ha volt is szabálytalanság, az minden bizonnyal a tizenhatoson kívül történt.

Jürgen Klopp a szünetben változtatott, Diogo Jotát is beküldte előre, aki nem sokat várt az első ígéretes lövésével, Neto vetődve hárított.

A második játékrész közepén büntetőt kapott a Liverpool, Jota közeli fejese után ért hazai kezet labda. A játékvezető a VAR jelzésére visszanézte az esetet, majd a tizenegyespontra mutatott. A labda mögé Mohamed Szalah állt, de csúnyán mellé lőtt. Ezen még az egyiptomi sztár is nevetett kínjában.

Ez volt egyébként Szalah Premier League-es karrierje során az első olyan tizenegyese, ami nem találta el a kaput.

A Liverpoolnak később sem jött össze az egyenlítés, így már a forduló első mérkőzésén bombameglepetés született.

Érdekesség, hogy Kloppék az őszi szezonban a Manchester Unitedtől elszenvedett vereség után rögtön 9–0-ra nyertek az AFC Bournemouth ellen, most pedig a Man. United elleni 7–0-s diadal után kikaptak a kiesőjelölttől.

ANGOL PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ
AFC Bournemouth–Liverpool 1–0
(Billing 28.)
Később
Everton–Brentford 1–0 (McNeil 1.)
Leeds United–Brighton & Hove Albion 2–2 (Bamford 40., Harrison 78., ill. Mac Allister 33., Harrison 61. – öngól)
Leicester City–Chelsea 1–3 (Daka 39., ill. Chilwell 11., Havertz 45+6., Kovacic 78.)