Premier League: az Aston Villa legyőzte a Manchester Cityt is!

K. Zs.K. Zs.
2023.12.06. 23:11
Leon Bailey (jobbra) győzelmet ért a Villának szerda este (Fotó: Getty Images)
Az Aston Villa hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Manchester Cityt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 15. fordulójának szerda késő esti mérkőzésén.

A mérkőzés előtt csupán egy pont választotta el a két csapatot a tabellán, ami nem kis részben annak következménye, hogy miközben a címvédő City három döntetlent játszott egymás után, a Villa hét pontot söpört be a megelőző három fordulóban, legyőzve például a megtorpanó Tottenhamet.

Nos, a Villa már az első félidőben is kialakított annyi helyzetet szerda este, hogy akár vezessen, de a meccset eldöntő gól a vége felé, a 74. percben jött: Leon Bailey hosszú vágta és egy remek csel után lőtt a hálóba – labdája megpattant egy védőn, ami lényegesen megzavarta Ederson kapust, de ez semmit sem von le a támadó érdemeiből.

A folytatásban kevésen múlt a második hazai gól, Douglas Luiz kapufát lőtt, de végül nem hiányzott az újabb találat a három ponthoz: győzelmükkel a birminghamiek megelőzték a tabellán a Cityt, amely hatfordulónyi veretlenség után maradt pont nélkül bajnokin.

ANGOL PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ, szerdai mérkőzések

Aston Villa–Manchester City 1–0 (Bailey 74.)
Manchester United–Chelsea 2–1 (McTominay 19., 69., ill. Cole Palmer 44.) – részletek itt!
• Korábban
Sheffield United–Liverpool 0–2 (Van Dijk 37., Szoboszlai 90+4.)
Crystal Palace–Bournemouth
0–2 (Senesi 25., K. Moore 90+1.)
Brighton–Brentford 2–1 (Gross 31., Hinshelwood 52., ill. Mbeumo 27. – 11-esből)
Fulham–Nottingham 5–0 (Iwobi 30., 73., R. Jiménez 34., 54., Cairney 86.)

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA

• Kedden játszották
Wolverhampton–Burnley 1–0
(Hvang Hi Csan 42.)
Luton Town–Arsenal 3–4 (Osho 25., Adebayo 49., Barkley 57., ill. Martinelli 20., Jesus 45., Havertz 60., Rice 90+7.)