PL: Szoboszlai gólja tette biztossá, a Liverpool hozta a kötelezőt Sheffieldben

K. Zs.K. Zs.
2023.12.06. 22:34
Szoboszlai Dominik a sheffieldi Auston Trustyvel harcol (Fotó: Getty Images)
A Liverpool 2–0-ra győzött az utolsó helyezett Sheffield United vendégeként az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 15. fordulójának szerdai játéknapján. Szoboszlai Dominik végig a pályán volt a kötelező győzelmet a szükséges minimális ráfordítással elkönyvelő „vörösöknél”, és ő lőtte a második gólt a végjátékban.

Jürgen Klopp, a Liverpool menedzsere a Kelleher – Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Gomez – Szoboszlai, Endo, Mac Allister – Szalah, Gakpo, Díaz kezdőcsapatot küldte pályára az utolsó helyezett Sheffield United otthonában, és bár a „vörösök” a kezdéstől mezőnyfölényben voltak, a Joe Gomez nagy hibája utáni kontra végén kis híján a sheffieldi James McAtee lőtt gólt – Caoimhín Kelleher bravúrral védte a közeli lövést.

Elszántan küzdöttek a hazaiak, jobbára védekezve, de az ellencsapások lehetőségére figyelve, a papírforma azonban nem hagyta magát: a 37. percben Trent Alexander-Arnold szöglete után Virgil van Dijk őrizetlenül maradt középen, és az érkező labdát egyből a hálóba bombázta. (VIDEÓ ITT!)

A már a meccs elején is ápolt Alexis Mac Allister a második félidőben is leült a térdét tapogatva, Klopp le is cserélte az 59. percben, hamarosan Mohamed Szalah és Luis Díaz is ment pihenni – az egyiptominak nem sokkal korábban volt egy szép kapáslövése, Wesley Foderingham nagyot védett.

A sheffieldiek nagyot harcoltak, az utolsó pillanatokig őrizték a reményt, hogy valamiképp találnak egy gólt, egy-egy izgalmas jelenetet teremtettek is a vendégkapu előtt, de az eredményen nem volt erejük változtatni, a Liverpool elvitte a három pontot – méghozzá úgy, hogy a végjátékban, az erőszakosan labdát szerző Darwin Núnez ívelése után Szoboszlai Dominik közelről, szép labdaátvétel után belőtte a második góljukat is.

A „vörösök” nyolc forduló óta őrzik a veretlenségüket – szombaton a Crystal Palace ellen folytathatják a sorozatukat, ismét idegenben, aztán majd jöhet a Manchester United, illetve az Arsenal elleni presztízsmeccs.

CRYSTAL PALACE–BOURNEMOUTH 0–2

Miközben a feljövőben lévő Bournemouth hét pontot zsákolt be az elmúlt három fordulóban, a Palace csupán egyet kapart össze. És a tendenciák nem változtak: a Kerkez Milost végig a soraikban tudó vendégek Marcos Senesi fejesével megszereztek a vezetést az első félidő derekán, és a lefújás előtt nem sokkal újabb góllal biztossá tették győzelmüket.

BRIGHTON–BRENTFORD 2–1

Vajon három hazai döntetlen után sikerül-e végre győznie a Falmer Stadionban a Brightonnak? Nem jól indult a meccs hazai szemszögből, a vendégek szerezték meg a vezetést, de a szünetre már döntetlen volt az állás, és a második félidőben Jack Hinshelwood befejelte a régen áhított győzelmet jelentő gólt.

FULHAM–NOTTINGHAM 5–0

Mindkét csapat veszített az előző fordulóban, sőt mit több, a Forest hármas vereségszériából érkezett a londoni meccsre. A Fulham Liverpoolban nagyon közel járt a pontszerzéshez, és talán a hétvégi balszerencsés meccsvég is tüzelte játékosait szerda este – mindenesetre már az első félidő derekán nagy lépést tettek a győzelem felé: előbb Alex Iwobi, majd Raúl Jiménez fejezett be góllal egy-egy ziccerig kijátszott támadást. A fordulás után mindketten dupláztak, és a remek formában lévő londoniak meg sem álltak ötig.

ANGOL PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ, szerdai mérkőzések
Sheffield United–Liverpool 0–2
(Van Dijk 37., Szoboszlai 90+4.)
Crystal Palace–Bournemouth
0–2 (Senesi 25., K. Moore 90+1.)
Brighton–Brentford 2–1 (Gross 31., Hinshelwood 52., ill. Mbeumo 27. – 11-esből)
Fulham–Nottingham 5–0 (Iwobi 30., 73., R. Jiménez 34., 54., Cairney 86.)
Később
Aston Villa–Manchester City 1–0 (Bailey 74.)
Manchester United–Chelsea 2–1 (McTominay 19., 69., ill. Cole Palmer 44.) – részletek itt!

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA

• Kedden játszották
Wolverhampton–Burnley 1–0
(Hvang Hi Csan 42.)
Luton Town–Arsenal 3–4 (Osho 25., Adebayo 49., Barkley 57., ill. Martinelli 20., Jesus 45., Havertz 60., Rice 90+7.)