Alisson hibái is kellettek – a West Ham elvette a Liverpool veretlenségét

2021.11.07. 17:15
<strong>Alisson</strong> mindhárom kapott gólban benne volt (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 11. fordulójának vasárnapi rangadóján a West Ham United 3–2-re legyőzte az Olimpiai Stadionban a Liverpoolt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
11. FORDULÓ

West Ham United–Liverpool 3–2(1–1)
London, Olimpiai Stadion. Vezette: Craig Pawson
West Ham: Fabianski – Johnson, Zouma, Ogbonna (Dawson, 22.), Cresswell – Soucek, Rice – Bowen (Coufal, 84.), Fornals, Benrahma (Masuaku, 86.) – Antonio. Menedzser: David Moyes
Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – J. Henderson, Fabinho (Minamino, 80.), Oxlade-Chamberlain (Thiago Alcantara, 69.) – Szalah, Diogo Jota (Origi, 76.), Mané. Menedzser: Jürgen Klopp
Gólszerző: Alisson (4. – öngól), Fornals (67.), Zouma (74.), ill. Alexander-Arnold (41.), Origi (83.)

Remekül indult a mérkőzés a West Ham United számára. A 4. percben Pablo Fornals szöglete után Angelo Ogbonna ugrott fel Alisson Becker előtt, a labda pedig a Liverpool kapujában kötött ki. A védő mivel nem szabálytalanul zavarta a brazil kapust, így Craig Pawson játékvezető megadta a gólt, amelyet a VAR sem vett el utána (1–0). A találatot öngólként jegyezték el, mivel Alisson ököllel beleért a labdába, ugyanakkor könnyen lehet, hogy a kis érintése nélkül is bement volna az a kapuba.

Ogbonnának tartalmas percei voltak, ugyanis a 15. percben a térdéhez kapott, úgy tűnt, komoly sérülést szenvedett, de végül folytatta a játékot. Nem kellett volna, mivel pár perc múlva fejsérülést szenvedett, vérzett is, így David Moyes kénytelen volt lecserélni őt.

A Liverpool nagy mezőnyfölényben játszott, de Diogo Jota fejesén kívül sokáig nem tudott komoly helyzetet felmutatni. A 41. percben Mohamed Szalaht buktatták a tizenhatos előterében, a szabadrúgást pedig Trent Alexander-Arnold mesterien csavarta a kapuba (1–1).

Az első játékrész hosszabbításának perceiben Michail Antonio lódult meg és vezethette a labdát a kapura, de útközben elhagyta azt. Jarrod Bowen is nagy helyzetbe kerülhetett volna egy visszapassz után, de Virgil van Dijk parádésan mentett előle becsúszva. Az első 45 percben a West Ham nem találta el a kaput, igaz, a Liverpool is csak egyszer.

A második félidő eleje is mozgalmasra sikerült. Előbb egy hazai szöglet után Craig Dawson fejelt a felső lécre, majd pár perc múlva Sadio Mané érkezett üresen egy beadásra, és lőtt kapásból kapura, de Lukasz Fabianski kiütötte a középre tartó labdát.

A 67. percben aztán egy labdaszerzés után Bowen lódult meg, majd passzolt a liverpooli játékosok gyűrűjében Fornals elé, aki, ha nem is higgadtan, de Alisson közreműködésével értékesítette a ziccert (2–1).

A 74. percben egy sarokrúgás után ismét betaláltak a „kalapácsosok”. Bowen a hosszúra ívelte át a labdát, Alisson megint határozatlan volt, az üresen érkező Kurt Zouma pedig közelről a kapuba fejelt (3–1).

Zouma a 10 góljából kilencet fejjel szerzett a bajnokságban. Ez a legjobb arány azok közül, akik tíznél több gólt jegyeznek.

A Liverpool először kapott két gólt szögletből egy Premier League-mérkőzésen a 2017 augusztusában lejátszott Watford elleni bajnoki óta.

A Liverpool nagy hajrát indított, és a csereként pályára lépő Divock Origi révén szépített a 83. percben (3–2).

Csak Sturridge (10) szerzett csereként több gólt Originál (9) a Liverpoolban a Premier League-ben. A belga csatár 2020 júliusa után volt ismét eredményes a bajnokságban. 469 nappal ezelőtt a Newcastle kapuját vette be.

A ráadásban Sadio Mané előtt adódott egy nagy lehetőség, de közelről mellé fejelt, így Jürgen Klopp együttese elszenvedte első vereségét a 2021–2022-es kiírásban. A West Ham a győzelmének köszönhetően megelőzte a „vörösöket”, fellépett a harmadik helyre és pontszámban beérte a Manchester Cityt.

David Moyes az első győzelmét aratta menedzserként a Liverpool ellen a bajnokságban. Eddig négy döntetlen és tíz vereség volt a mérlege. Korábban az Evertonnal, a Man. Uniteddel, a Sunderlanddel és a West Hammel sem tudott a „vörösök” ellen nyerni.

A Liverpool 26 veretlen tétmérkőzés után kapott ki (18 győzelem, hét döntetlen). Ez volt a klub történetének leghosszabb veretlenségi sorozata. A Pool elbukása után nincs már veretlen csapat a Premier League-ben.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK A FORDULÓBÓL
Arsenal–Watford 1–0 (Smith Rowe 56.)
Everton–Tottenham 0–0
Leeds United–Leicester 1–1 (Raphinha 26., ill. Barnes 28.)

Szombaton játszották
Brighton–Newcastle United 1–1 (Trossard 24. – 11-esből, ill. Hayden 66.)
Brentford–Norwich City 1–2
(Henry 60., ill. Normann 6., Pukki 29.)
Chelsea–Burnley 1–1 (Havertz 33., ill. Vydra 80.)
Crystal Palace–Wolverhampton 2–0 (Zaha 61., Gallagher 78.)

Manchester United–Manchester City 0–2 (Bailly 7. – öngól, Bernardo Silva 45.)

A West Ham legyőzte a veretlent.

90+4. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! NYERT A WEST HAM! 3–2

90+4. perc: Fabianski védett ismét.

90+1. perc: Alexander-Arnold beadására Mané érkezett, de mellé fejelte a labdát.

90. perc: Négy perc a ráadás.

90. perc: Ismét jó helyről járhat liverpooli szabadrúgás.

86. perc: Benrahma le, Masuaku be.

84. perc: Bowen le, Coufal be.

A csereként pályára lépő belga csatár elé került a labda, amelyet két érintőből bevágott a kapuba.

83. PERC: GÓL – ORIGI SZÉPÍT! 3–2

82. perc: Thiago lövését Fabianski fogta.

80. perc: Fabinho le, Minamino be.

76. perc: Jota le, Origi be.

Egy újabb sarokrúgás után szereztek gólt a „kalapácsosok”. Bowen a hosszúra ívelte át a labdát, Alisson megint határozatlan volt, az üresen érkező Zouma pedig közelről a kapuba fejelt.

74. PERC: ÚJABB WEST HAM-TALÁLAT SZÖGLET UTÁN! 3–1

74. perc: Antonio lőhetett, de blokkolták. A hazaiak kontrái életveszélyesek. Szöglet.

73. perc: Ezúttal Antonio lódult meg és adott egy ziccerpasszt Fornalsnak, de most Alisson védett. Les volt egyébként.

69. perc: Oxlade-Chamberlain le, Thiago Alcantara be.

69. perc: Jota fejelt megint, ezúttal viszont kiszorított helyzetből csak az oldalhálót találta el.

Egy labdaszerzés után Bowen lódult meg, majd passzolt a liverpooli játékosok gyűrűjében Fornals elé, aki, ha nem is higgadtan, de Alisson közreműködésével értékesítette a ziccert.

67. PERC: GÓL – ISMÉT VEZET A WEST HAM!

65. perc: Johnson távoli lövése ment nagyon mellé.

64. perc: Most nyom a West Ham, letámad.

61. perc: Egy hazai oldalszabadrúgást hárítanak el a vendégek.

57. perc: Szalah lövése ment mellé.

55. perc: Alexander-Arnold is „besárgult”.

52. perc: Mané lőhetett kapásból, kb. hét méterről, középről, de a középre taretó labdát Fabianski kiütötte.

50. perc: Dawson fejese találta el a felső lécet. De hiába van gólja a West Hamnek és kapufája, a kaput még nem találta el a meccsen.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

1–1-gyel vonulnak a szünetre a csapatok. A Liverpool megérdemelten egyenlített, mivel Alisson korai öngólja után domináltak a „vörösök”.

45+8. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 1–1

45+7. perc: Soucek kapott sárga lapot.

45+6. perc: Bowen elől tisztázott becsúszva Van Dijk.

45+6. perc: Alisonnak kellett kifutva tisztáznia.

45+2. perc: Antonio vezethette a labdát tisztán a kapura, de végül nem jutott lövőhelyzetbe a csatár. Elhagyta a labdát.

45. perc: Hat perc a ráadás. Kétszer volt VAR, Ogbonna sérülései miatt is kétszer állt a játék.

A kb. 18 méterről, középről járó szabadrúgásnál Szalah kicsiben lekészítette a labdát Alexander-Arnoldnak, a jobbhátvéd pedig a sorfal fölött parádésan csavart a kapuba. Fabianski mozdulni sem tudott rá, a lekészítés után arra számított, hogy a hosszúba jön a lövés.

41. PERC: GÓL – ALEXANDER-ARNOLD BECSAVARJA A SZABADRÚGÁST! 1–1

39. perc: Szalaht buktatják közel a tizenhatoshoz. Veszélyes helyről járhat Pool-szabadrúgás.

35. perc: Alexander-Arnold kapáslövése kerülte el jócskán a kaput. A lövése után eltalálták őt, de nincs büntető.

34. perc: Ismét Jota érkezett egy beadásra, de ezúttal nem tudott kapura fejelni.

32. perc: Óriási a Liverpool labdabirtoklási fölénye, viszont helyzetbe nem nagyon tud kerülni.

32. perc: Jota fejese kerülte el a kaput. Nem sokkal ment fölé.

29. perc: Robertson akadályozott meg egy ígéretes londoni kontrát.

26. perc: Antonio tört-zúzott elöl. Jöhet a Pool.

24. perc: A sok ápolás miatt leült a játék.

22. perc: Jön is a csere, Ogbonnát Dawson váltja.

20. perc: Ogbonnát kell megint ápolni, ezúttal a fejét fogja. Vérzik is, az öltözőbe rohan. Egyelőre tíz emberrel a West Ham.

18. perc: Mégsincsen csere, Ogbonna visszaáll. Úgy tűnik, megúszta a komoly sérülést.

17. perc: Ebből csere lesz. Ogbonna remélhetőleg nem szenvedett térdszalagszakadást.

15. perc: Ogbonna esett el egy rossz kitámasztás után. A térdszalagok...

14. perc: Nem alakult ki belőle veszély.

13. perc: A Liverpool végezhet el távolról egy szabadrúgást.

9. perc: A VAR egy esetleges piros lapot vizsgált, de Cresswellt nem szankcionálják. Megúszta védő.

8. perc: Henderson a földön, ápolás.

Hiába reklamáltak a liverpooliak, megadták a gólt (Fotó: Getty Images)

Fornals szöglete után Ogbonna ugrott fel Alisson előtt, de nem szabálytalanul zavarta őt, így érvényes a gól. A VAR vizsgálta a szituációt, de megadják a találatot. A brazil kapus nem volt elég határozott. A gólt egyelőre Alisson öngóljaként jegyzik el, mivel ököllel hozzáért a labdához. De lehet, hogy a kis érintés nélkül is bement volna.

4. PERC: GÓL – VEZET A WEST HAM A SAROKRÚGÁS UTÁN! 1–0

3. perc: Antonio harcolt ki egy szögletet.

2. perc: Robertson beadását vágták ki a hazaiak.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A West Ham a hagyományos színösszeállításában lép pályára, míg a Liverpool bézs színű felsőben és sötét nadrágban látható.

ELŐZMÉNYEK

Két remek formában lévő együttes méri össze az erejét a Premier League 11. fordulójának záró mérkőzésén. A West Ham United az előző idényben mutatott jó és eredményes játékát az új kiírásra is átmentette, s noha az európai kupaporondon is van jelenése, az előkelő negyedik helyet foglalja el a bajnokságban. Sőt, ha ma legyőzi a Liverpoolt, aki megelőzi a „vörösöket” és fellép a dobogóra.

David Moyes együttese az elmúlt hat meccsén veretlen maradt, legutóbb az újonc Brentford lepte meg őket az Olimpiai Stadionban, s összességében az elmúlt tíz találkozóján ez az egyetlen veresége a „kalapácsosoknak”. Ha ma nyer a West Ham, akkor nem csupán megelőzi a riválisát, de pontszámban utoléri a Manchester Cityt, és három pontra kerül az éllovas Chelsea-től. Moysék az angol Ligakupában már okoztak nagy meglepetéseket azzal, hogy kiejtették a tartalékos Mnachester Unitedet, majd a Manchester Cityt is tizenegyespárbajban.

A Liverpool a hét közben magabiztos játékkal könnyed győzelmet aratott az Atlético Madrid ellen a Bajnokok Ligájában, amivel bebiztosította továbbjutását, sőt, a csoportelsőségét is két fordulóval a vége előtt.

A Liverpool története során először kezdett négy győzelemmel a BL-ben. Sadio Manénak ez volt a 21. BL-gólja a „vörösök” mezében, ezzel beérte Steven Gerrardot a klub BL-góllövőlistáján, amelyet 30 találattal Mohamed Szalah vezet. A Pool a legutóbbi 25 tétmeccsén nem kapott ki (18 győzelem, 7 döntetlen), ami holtversenyben klubrekord. A csúcsot 1982-ben állította fel az együttes (20 győzelem, 5 döntetlen).

Az öt európai topligából (angol, spanyol, német, olasz, francia) Jürgen Klopp csapata az egyetlen, amely veretlen a bajnokságban és a nemzetközi porondon a mostani idényben. A PL-ben viszont legutóbb csak ikszelt a Brightonnal az Anfielden.

Rossz hír viszont a Liverpool számára, hogy sérülés miatt hosszabb időre elvesztette Roberto Firminót.

Klopp az együttes honlapján azt mondta, hogy a brazil válogatott 30 éves csatárára hosszú ideig nem számíthat, azt ugyanakkor nem közölte, pontosan mennyit kell kihagynia játékosának. Firmino szerdán az Atlético Madrid elleni Bajnokok Ligája-meccsen sérült meg. A támadó a bajnokságban nyolc mérkőzésen négy gólt szerzett, a BL-ben három összecsapáson két találat a mérlege.

A West Ham és a Liverpool az előző idényben kétszer találkozott, mindkétszer a „vörösök” nyertek. A kalapácsosok legutóbb 2016 januárjában győztek, azóta 12 meccsen egyszer sem (három döntetlen, kilenc vereség).

Hiába van jó pozícióban a West Ham, a csapat az öt hazai találkozójából csupán kettőt nyert meg a bajnokságban egy döntetlen és két vereség mellett. A Liverpool idegenben viszont szárnyal, négy győzelem és egy döntetlen a mérlege. 19 rúgott és három kapott góllal áll, igaz, mindhármat a Brentford vendégeként gyűjtötte be. A legutóbbi két idegenbeli meccsén ráadásul 5–0-ra nyert a Watford és az ősi rivális Manchester United ellen. A másik két idegenbeli győzelem alkalmával 3–0-ra múlták felül ellenfelüket Kloppék.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A WEST HAM UNITED–LIVERPOOL LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!