PL: hiába nyomott a Brighton, egy pontot elcsent a Newcastle

2021.11.06. 20:35
A Newcastle sokáig alárendelt szerepet játszott, de a végére feljavult (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 11. fordulójának szombati záró mérkőzésén a Brighton 1–1-es döntetlent játszott odahaza a Newcastle Uniteddel.

Az első félidőben nem tudott felnőni a Brightonhoz a Newcastle. A „sirályok” jóval többet birtokolták a labdát, veszélyesebben is futballoztak, a 24. percben pedig Leandro Trossard értékesített tizenegyesével előnybe kerültek (1–0).

A fordulás után sem változott a játék képe, viszont a Burnleyhez hasonlóan a „szarkák” is a semmiből egyenlítettek. A 66. percben Isaac Hayden egy lefejelt labdát vágott hét méterről a kapuba (1–1).

A végére kicsit ritmusát vesztette a Brighton, a vendégek pedig feljavultak. Olyannyira, hogy Callum Wilson összehozott egy kiállítást a ráadás pillanataiban. A hazaiak kapusa, Robert Sánchez rossz ütemben lépett ki a kapujából, és az egyértelmű gólhelyzetben elfutó csatárt kénytelen volt buktatni. Mivel a Brightonnak nem volt már több cseréje, Lewis Dunk húzta fel a kesztyűt. Az utolsó öt percben viszont a Newcastle nem tudta gólra váltani az emberelőnyét, így maradt az 1–1.

Az utolsó percekre Lewis Dunk volt kénytelen beállni a Brighton kapujába a kapusuk kiállítása miatt (Fotó: Getty Images)

A Newcastle az egyetlen olyan csapat a Premier League-ben, amely minden meccsén kapott gólt, és még nyeretlen a bajnokságban. Lesz bőven dolga Eddie Howe-nak...