PL: újabb blama, az MU nagyon kikapott a Watfordtól

K. Zs.K. Zs.
2021.11.20. 18:02
Jellemző kép: egy watfordi gólöröm a meccs egyik negatív hőse, Harry Maguire mögött (Fotó: AFP)
Újabb kínos vereséget szenvedett a Manchester United az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League): a „vörös ördögök” 4–1-re kikaptak az alsóházból menekülő Watford vendégeként. Steven Gerrard a Brighton elleni 2–0-s győzelemmel mutatkozott be az Aston Villa kispadján, a Wolverhampton 1–0-s hazai sikerével véget vetett a West Ham győzelmi sorozatának, a fordulót sereghajtóként váró Norwich egymás után másodszor is nyert, két helyszínen pedig hatgólos döntetlen született a 12. forduló eseménydús szombat délutánján.

WATFORD–MANCHESTER UNITED 4–1

A Manchester United hármat elveszített a szombatit megelőző négy bajnokijából, viszont a legutóbbi londoni kiruccanása jól sikerült (Tottenham, 3–0), és a maga nemében a mostani is szerencsésen indult: a 10-11. percben David de Gea kivédte Ismaila Sarr tizenegyesét, majd (a kipattanóból született szabálytalan gól érvénytelenítése után) a megismételtetett büntetőt is...

A „vörös ördögök” képtelenek voltak erőt meríteni e számukra kedvező fejleményből, bizonytalan lábakon álló védelmük a szünetig beszedett két gólt: előbb Joshua King gurított közelről a kapuba, majd zavartalan jobb oldali adogatás végén Ismaila Sarrnak még arra is volt ideje, hogy állítson egyet a labdán, mielőtt éles szögből a hosszú alsóba bombázott.

Ole Gunnar Solskjaer kettős cserét hajtott végre a szünetben, és az egyik új embere, Donny van de Beek az 50. percben fejjel szépített is. Kétségkívül veszélyesebbnek tűnt az MU a folytatásban, még talán azt követően is, hogy Harry Maguire piros lapot kapott (a válogatott védő utolsó emberként cselezett, majd felrúgta az elcsent labdával meginduló Tom Cleverleyt), ám Cristiano Ronaldo lesgólján túl többre nem futotta.

Aztán a csereként beálló Joao Pedro a 92. percben éles szögből a rövidbe bombázta a harmadik hazai gólt is, sőt még arra is maradt idő, hogy a kegyelemdöfés Emmanuel Dennisé legyen – a Manchester United nemcsak nem jutott ponthoz a Vicarage Roadon, hanem nagyon csúnya vereséggel indulhat haza.

Egy kis stat: a Manchester United ennél nagyobb verést legutóbb 1989-ben kapott feljutó csapattól, akkor a Manchester City tángálta el 5–1-re. Az MU 29 kapott gólnál jár ebben az idényben az összes tétmeccset figyelembe véve, a PL csapata közül csak a Norwich (30) és a Leicester (30) szedett be többet. (Opta)

ASTON VILLA–BRIGHTON 2–0

Ötös vereségszéria után, új edzővel, Steven Gerrarddal a kispadon fogadta az Aston Villa a legutóbbi hat fordulóban öt döntetlent felhalmozó Brightont, és ha nehezen is, de otthon tartotta a három pontot. Az utolsó tíz percben előbb Ollie Watkins, majd Tyrone Mings lövése is utat talált a vendégek kapujába – Gerrard 2–0-s sikerrel kezdte menedzseri pályafutását a Premier League-ben.

Steven Gerrard és játékosai a győztes bemutatkozás után (Fotó: AFP)

NORWICH CITY–SOUTHAMPTON 2–1

A játéknapot az utolsó helyen váró Norwich is új trénert avatott az éppen a Villától menesztett Dean Smith személyében, és bár rosszul indult számára a meccs – Che Adams gyorsan belőtte a jó passzban lévő vendégek vezető gólját –, Teemu Pukki egyenlítő fejes góljakor sem pergett még le tíz perc a meccsből. S hogy a Carrow Roadon is hárompontos legyen az új szakvezető bemutatkozása, arról a PL-ben legutóbb majdnem tíz éve gólt szerző Grant Hanley gondoskodott – hajrábeli fejes gólja győzelmet ért a „kanáriknak”.

NEWCASTLE UNITED–BRENTFORD 3–3

Megszületik-e a Newcastle United első győzelme? A remek rajt után lecsúszóban lévő Brentford ideális partnernek ígérkezett ehhez, és az új menedzser, Eddie Howe már a 10. percben vezető gólnak örülhetett szállodai szobájában, ahová pozitív koronavírustesztje miatt kényszerült – a 39.-ben meg már annak, hogy csapata egyenlíteni tudott… A „szarkáknak” még egyszer talpra kellett állniuk ezen a meccsen, ami sikerült is, így, bár még mindig nincs strigula a győzelmi rovatban, sőt az utolsó helyre csúsztak a tabellán, a lelkierő talán megvan a sikeresebb folytatáshoz.

BURNLEY–CRYSTAL PALACE 3–3

Káprázatos első félidőt produkált az utóbbi fordulókon vereség nélkül végigvitorlázó két csapat: előbb a vendégek vezettek, aztán a hazaiak, a szünetben megint a vendégek. S öt percet sem kellett várni a második játékrészben arra, hogy Maxwell Cornet révén megszülessen a meccs hatodik gólja is. Itt aztán vége is szakadt a termelésnek, így egyik csapat veretlenségi szériája sem szakadt meg – a Palace szeptember közepe óta építi jó sorozatát.

WOLVERHAMPTON–WEST HAM UNITED 1–0

Négyes győzelmi szériából meríthetett erőt a West Ham erre a túrára, de ezúttal képtelen volt a kapuba találni. A hazaiak Raúl Jiménez révén egyszer megtették ezt, így az övék lett a három pont. A „kalapácsosok” csak érvénytelen gólt szereztek, nem úgy pörögtek, ahogyan az idény eddigi szakaszában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
12. FORDULÓ
, szombati mérkőzések
Watford–Manchester United 4–1
(J. King 28., I. Sarr 44., Joao Pedro 90+2., Dennis 90+6., ill. Van de Beek 50.)
Aston Villa–Brighton 2–0 (Watkins 84., Mings 89.)
Burnley–Crystal Palace 3–3 (Mee 19., Wood 27., Cornet 49., ill. Benteke 8., 36., Guéhi 42.)
Newcastle United–Brentford 3–3 (Lascelles 10., Joelinton 39., Saint-Maximin 75., ill. Toney 11., R. Henry 31., Onyeka 61.)
Norwich City–Southampton 2–1 (Pukki 7., Hanley 79., ill. C. Adams 4.)
Wolverhampton–West Ham United 1–0 (R. Jiménez 58.)