PL: a Chelsea gond nélkül verte meg idegenben a Leicestert

M. D.M. D.
2021.11.20. 15:24
Nem elsősorban tőle várták a gólt, de N'Golo Kanté is betalált a Leicester ellen – ráadásul ballal (Fotó: AFP)
A Chelsea 3–0-ra legyőzte idegenben a Leicester Cityt az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 12. fordulójának nyitó mérkőzésén.

ANGOL PREMIER LEAGUE
12. FORDULÓ
LEICESTER CITY–CHELSEA 0–3 (0–2)
Leicester,
King Power Stadion. Vezette: Paul Tierney
LEICESTER: Schmeichel – Amartey, J. Evans, Söyüncü – Castagne, Soumaré (Dewsbury-Hall, 75.), Ndidi, Albrighton – Lookman (Iheanacho, a szünetben), Vardy, H. Barnes (Maddison, a szünetben)
CHELSEA: É. Mendy – Chalobah, Thiago Silva, Rüdiger – R. James, Kanté, Jorginho (Loftus-Cheek, 77.), Chilwell – Mount (Zijes, 63.), Havertz (Pulisic, 63.), Hudson-Odoi
Gólszerző: Rüdiger (14.), Kanté (28.), Pulisic (71.)

Úgy vágott neki a Leicester City a Chelsea elleni találkozónak, hogy a legutóbbi tizenhat Premier League-mérkőzéséből tizennégyet elveszített az aktuális éllovassal szemben. A londoni együttesből továbbra is hiányzott a sérült Romelu Lukaku, és Timo Werner is csak a kispadon kapott helyet, a Thomas Tuchel vezette szakmai stáb a Mount, Havertz, Hudson-Odoi támadótrióval kezdett.

A vendégek Antonio Rüdiger fejesével már a 14. percben megszerezték a vezetést, a szögletet Ben Chilwell kanyarította középre. A német középhátvéd az eddigi nyolc PL-találatából négyet a Leicester ellen jegyzett. És az sem elhanyagolható statisztikai adat, hogy a Chelsea védői ebben az idényben már 13 gólt szereztek a bajnokságban – a többi 19 klub védőjátékosai összesen 12-t… (0–1)

Szűk negyedórával később N’Golo Kanté villantotta meg támadóerényeit volt csapata ellen, az ő átlövésével a fővárosi gárda megduplázta az előnyét (0–2).

A Chelsea uralta az első félidőt, Brendan Rodgers alakulata kaput eltaláló lövésig sem jutott el, de nagyon az ellenfél tizenhatosához sem.

A fordulás után a hazaiaknak már voltak lövései – Édouard Mendynek pedig nagy és látványos védései –, de Jorginhóék ezt a játékrészt is uralták. A 71. percben két cserejátékos, Hakim Zijes és Christian Pulisic munkálkodta ki a Chelsea harmadik találatát. Az amerikai futballista az eddigi 15 góljából 10-et idegenbeli meccsen lőtt a PL-ben (0–3).

A vendégek még kétszer betaláltaka Leicester kapujába, de azokat a gólokat les miatt érvénytelenítette a bírói csapat.

A Chelsea összességében tükörsima győzelmet aratott a King Power Stadionban, ezzel stabilizálta első helyét a tabellán.

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
Szombat
Watford–Manchester United 4–1 (J. King 28., I. Sarr 44., Joao Pedro 90+2., Dennis 90+6., ill. Van de Beek 50.)
Aston Villa–Brighton 2–0 (Watkins 84., Mings 89.)
Burnley–Crystal Palace 3–3 (Mee 19., Wood 27., Cornet 49., ill. Benteke 8., 36., Guéhi 42.)
Newcastle United–Brentford 3–3 (Lascelles 10., Joelinton 39., Saint-Maximin 75., ill. Toney 11., R. Henry 31., Onyeka 61.)
Norwich City–Southampton 2–1 (Pukki 7., Hanley 79., ill. C. Adams 4.)
Wolverhampton–West Ham United 1–0 (R. Jiménez 58.)

Liverpool–Arsenal 4–0 (Mané 39., Jota 52., Szalah 73., Minamino 77.)