Hajrában lőtt öngóllal kapott ki a kilenc emberre megfogyatkozó Liverpool

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.09.30. 18:20
A hajrában jött a csattanó (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 7. fordulójában a Tottenham a hajrában lőtt öngóllal 2–1-re legyőzte a kettős emberhátrányba kerülő Liverpoolt, így elvette a „vörösök” veretlenségét.

PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ
TOTTENHAM HOTSPUR–LIVERPOOL 2–1 (1–1)
London
,Tottenham Hotspur Stadion, 62 001 néző. Vezette: Hooper
TOTTENHAM: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Udogie (B. Davies, 83.) – P. Sarr (Skipp, 83.), Bissouma (Höjbjerg, 90.) – Kulusevski, Maddison (Véliz, 90.), Richarlison – Szon Hung Min (Szolomon, 69.). Menedzser:Ange Postecoglou
LIVERPOOL: Alisson – Gomez (Konaté, 74.), Matip, Van Dijk, Robertson – Szoboszlai, Mac Allister (Gravenberch, 80.), C. Jones – Szalah (Alexander-Arnold, 74.), Gakpo (Diogo Jota, a szünetben), L. Díaz (Endo, 74.).Menedzser:Jürgen Klopp
Gólszerző: Szon Hung Min (36.), Matip (90+6. – öngól), ill. Gakpo (45+5.)
Kiállítva: C. Jones (26.), Diogo Jota (69.)

A mérkőzés elején a Liverpool volt veszélyesebb, amely Gakpo és Robertson révén is megszerezhette volna a vezetést. Aztán a piros lap megváltoztatta a játék képét, miután Jones rátalpalt Bissouma sípcsontjára, így emberhátrányba kerültek a „vörösök”. Élesebbé vált a Tottenham, és már helyzetekig is eljutott, Díaz révén azonban a vendégek találtak a kapuba, csakhogy lesről, ami igencsak határesetnek tűnt. Két perc múlva a londoni csapat viszont már érvényes gólt szerzett, szép támadás végén Szon Hung Min volt eredményes, aki klubszínekben a 200. góljának örülhetett. A következő percek még a hazaiaké voltak, de a félidő hajrájára támadásba lendült a Pool, és Gakpo meg is szerezte az egyenlítő gólt.

A második játékrész két nagy Allison-védéssel indult, előbb Maddison tekerését, majd Szon lövését hárította bravúrral a brazil kapus. Később a Tottenham is lőtt egy lesgólt, ám ez egyértelműbb helyzet volt, így ez kivételesen nem adhatott vitára okot. Aztán kilenc emberre fogyatkozott meg a Mersey-parti együttes: egy perccel azután, hogy sárgát kapott, Diogo Jotaodacsúszott Udogie-nak, amiért megkapta a második sárga lapját, majd a pirosat is.

Arra lehetett számítani, hogy ezt követően óriási hazai nyomásnak lehetünk szemtanúi, de nem így történt. A Liverpool betömörült, amivel ellenfele nem tudott mit kezdeni, gyakorlatilag helyzetig sem jutottak el a „sarkantyúsok”. Majd amikor már mindenki azt hitte, Szoboszlai Dominikék kihúzzák a meccset döntetlenre, jött a csattanó. A 96. percben a sokadik középre belőtt labda már célt ért el, Matip ugyanis balszerencsésen a saját kapujába lőtt, így a Tottenham legyőzte a Liverpoolt, és elvette a veretlenségét. 2–1

A MÉRKŐZÉS HIVATALOS ÖSSZEFOGLALÓJA IDE KATTINTVA TEKINTHETŐ MEG!

Piros lapok: 0–2

90+8. perc: Vége a mérkőzésnek, a Tottenham elvette a Liverpool veretlenségét!

90+8. perc: Véliz is besárgult.

90+7. perc: Pedro Porro kapott sárgát mezlevételért.

90+6. perc: ÖNGÓL!Pedro Porro lőtte be élesen középre a labdát, Matip pedig szerencsétlenül rúgott bele az ötösön belül, így a bal felső sarokba lőtt! 2–1

90+5. perc: Alisson kapott sárgát időhúzásért.

90+2. perc: Pedro Porro beadása után Richarlison fejelt kapura, de Alisson kezébe.

90. perc: Ismét hat perc a ráadás.

90. perc: Maddison ésBissoumahelyén Véliz ésHöjbjerg.

89. perc: Romero rúgta fel Szoboszlait, ismét villant a sárga lap.

88. perc: Bissouma kapott bele Endo arcába, ez is sárga.

87. perc: Robertson kapott sárgát egy könyökös miatt.

83. perc: Udogie és Saar fejezte be,Davies és Skipp jut lehetőséghez.

80. perc: Még egy liverpooli csere,Mac Allister helyénGravenberch.

78. perc: Szoboszlai lőtt távolról a Spurs-kapus kezébe.

74. perc: Hármas vendégcsere. Lejött Gomez, Szalah és Díaz, beállt Konaté,Alexander-Arnold és Endo.

Diogo Jota két perc alatt két sárgát kapott, így őt is kiállította a játékvezető (Fotó: AFP)

69. perc: ÚJABB PIROS LAP! Egy perccel azután, hogy sárgát kapott, Diogo Jota csúszott oda Udogie-nak, amiért megkapta a második sárga lapját, majd a pirosat is!

69. perc: Sérülés miatt lejött a hazai gólszerző, Szon, és Szolomon állt be a helyére.

68. perc: Diego Jota koccantotta össze Udogie bokáját hátulról, ezért sárgult be.

65. perc: Szalah kapott sárgát reklamálásért.

59. perc: Lesgól! Maddison adott ismét szenzációs labdát a védelem mögé kerülő Richarlisonnak, aki akárcsak az első gólnál, középre tett, Szon pedig a hálóba pörgetett, de ez most egyértelmű leshelyzet volt.

58. perc: Sarr lőtt 25 méterről Alisson kezébe.

51. perc: Újabb Alisson-bravúr! A 16-os vonalánál Szon vette át mellel a labdát, és úgy lőtt, hogy nem hagyta lepattanni, Alisson a léc alól tolta ki!

49. perc: Nagy védés! Maddison tekert kapura 16 méterről, Alisson bravúrral tolta ki a jobb felső felé tartó labdát!

46. perc: Folytatódott a mérkőzés!

46. perc: Gakpo megsérült a gólnál, és nem is tudja folytatni. Diogo Jota a helyén.

Piros lapok: 0–1

45+9. perc: Itt a vége az első félidőnek!

45+8. perc: Helyzet!Szalah nagy passza után Díaz épphogy elérte a labdát, de már nem tudta kapura tenni!

45+5. perc: GÓL! EGYENLÍTETT A POOL! Szoboszlai ívelte be a labdát, Van Dijk középre fejelte, Gakpo pedig egy átvétel után 8 méterről a kapu közepébe lőtt! 1–1

45+3. perc: Udogie csúszott rá Gakpóra, sárga lap.

45. perc: Hat perc a ráadás.

43. perc: Szon forgolódott a labdával, majdRicharlison tolt rajta egyet, és kapura lőve a bal kapufát találta el. Viszont az asszisztens emelte a zászlaját, mivel Udogie lesen volt, és zavarta a kapust, ahogy a lövésnél elhaladt Vicario előtt, így nem ért volna, akkor sem, ha gól születik.

41. perc: Szon passza utánRicharlison próbálta meg kicselezni Gomezt, el is lőtte mellette a labdát, de középre ment, így Alisson biztosan védte.

40. perc:Mac Allister késett el, és találta el Udogie lábát, ezért járt a sárga lap.

Szon (fehérben) szerzett vezetést a Tottenhamnek (Fotó: AFP)

36. perc: GÓL! VEZET A SPURS!Maddison ugratta ki remekül Richarlisont, aki középre tett, ahol Szon érkezett, és 6 méterről a már szinte üres kapuba passzolt! 1–0

34. perc: Lesgól! Szalah ugratta ki Díazt, aki remekül lőtte ki a jobb alsó sarkot, de emelkedett a zászló, így nem érvényes a találat, pedig nem sokon múlt.

33. perc: Richarlison került helyzetbe, de 10 méterről fölé lőtt!

31. perc: Maddison vette célba a kapu jobb oldalát 20 méterről, de Alisson szépen fogta a félmagas lövést.

Bissoumát kellett ápolni, de folytatni tudja.

26. perc: PIROS LAP! EMBERHÁTRÁNYBAN A LIVERPOOL! Jones talpalt ráBissouma sípcsontjára. Elsőre a sárga lap villant, de a videóbíró segítségével a játékvezető megnézte az esetet, és úgy ítélte meg, ez kiállítást ér!Tegyük hozzá, jogosan.

19. perc: Szoboszlai passzolt át a jobb oldalról a hosszúra, Jones átvette a labdát, lőtt, de Sarr blokkolt.

13. perc: Helyzet! Szép összjáték után Gakpo lőtt kapura 6 méterről, ezt a rövidnél kiütötte Vicario, majd a kipattanót Robertson bombázta rá, de ezt is védte a hazai kapus!

4. perc:Mac Allister lőtt mellé 16 méterről.

A Tottenham fehér, a Liverpool piros szerelésben játszik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A vendégek indították útjára a labdát!

A találkozó beharangozóját ide kattintva olvashatják el!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Tottenham–Liverpool mérkőzés a Premier League-ben!