PL: sokgólos iksz a Leicester–Brightonon; ismét kikapott az Everton

2023.01.21. 18:14
A Nottingham a hajrában mentett pontot (Fotó: Getty Images)
A West Ham United az Evertont, az Aston Villa a Southamptont győzte le, míg az AFC Bournemouth–Nottingham Forest és a Leicester City–Brighton & Hove Albion mérkőzés döntetlennel zárult az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 19. fordulójának szombati játéknapján.

BOURNEMOUTH–NOTTINGHAM

Az újoncok csatáját ősszel némi meglepetésre a Bournemouth nyerte meg idegenben, ráadásul úgy, hogy kétgólos hátrányból fordított. A forma alapján most a Nottingham volt a mérkőzés esélyese, hiszen az elmúlt két meccsét egyaránt megnyerte, míg a Bournemouth a legutóbbi hat tétmeccsét mind elvesztette, a bajnokságban ráadásul négy találkozó óta gólt sem tudott szerezni. Az átok azonban most megtört, a 28. percben ugyanis Jaidon Anthony előnyhöz juttatta a hazaiakat (1–0). (VIDEÓ ITT!)

Akik azonban nem tudtak nyerni, mert a 83. percben Sam Surridge révén egy pontot megmentett a Forest (1–1). (VIDEÓ ITT!)

Négygólos döntetlen (Fotó: Getty Images)

LEICESTER–BRIGHTON

Fordulatos mérkőzést játszott egymással a két együttes. Gyönyörű góllal Mitoma Kaoru szerzett vezetést a „sirályoknak” (0–1). (VIDEÓ ITT!)

Pár perc múlva érkezett a válasz, a flipper végén Marc Albrighton volt eredményes (1–1). (VIDEÓ ITT!)

A második félidőben egy sarokrúgás után fordítottak a „rókák”, Harvey Barnes lőtt közelről a kapuba (2–1). (VIDEÓ ITT!)

A Brighton azonban visszajött a meccsbe, a 88. percben Evan Ferguson egalizált (2–2). (VIDEÓ ITT!)

A Leicester vereségszériája megszakadt, viszont aligha elégedett az egy ponttal.

Watkins a hős (Fotó: Getty Images)

SOUTHAMPTON–ASTON VILLA

Az első félidő hajrájában egy pályára berepülő drón miatt kellett felfüggeszteni a meccset. A játékvezető a 42. percben szakította meg az összecsapást, és beküldte a játékosokat az öltözőbe. Az eszköz eltávolítása után a meccs folytatódott.

A három pontot végül a birminghamiek gyűjtötték be, a 77. percben Ollie Watkins fejelt a kapuba szabadrúgás után (0–1). (VIDEÓ ITT!)

Bowen duplázott (Fotó: Getty Images)

WEST HAM–EVERTON

Két nagyon rossz formában lévő csapat összecsapásából a londoniak jöttek ki jobban. Az első játékrész hajrájában Jarrod Bowen kétszer is beköszönt, előbb a 34. percben (1–0) (VIDEÓ ITT!), aztán a 41.-ben (2–0) (VIDEÓ ITT!).

Vereségével az Everton továbbra is nagyon rossz helyzetben van, Frank Lampard alatt pedig egyre jobban inog a kispad.

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ

AFC Bournemouth–Nottingham Forest 1–1 (Anthony 28., ill. Surridge 83.)
Leicester City–Brighton & Hove Albion 2–2 (Albrighton 38., H. Barnes 63., ill. Mitoma 27., E. Ferguson 88.)
Southampton–Aston Villa 0–1 (Watkins 77.)
West Ham United–Everton 2–0 (Bowen 34., 41.)