PL: otthon kapott ki az Everton, fordított a Villa ellen a Brentford

V. J.V. J.
2022.01.02. 17:06
Hármat kapott hazai pályán az Everton (Fotó: AFP)
A Brentford az Aston Villát 2–1-re, a Leeds United a Burnleyt pedig 3–1-re győzte le, míg a Brighton 3–2-re nyert az Everton otthonában az angol Premier League 21. fordulójában.

Három vesztes meccs után ismét győzni tudott a Brentford, amely hazai pályán fordított az Aston Villa ellen. A vezetést először a vendégek szerezték meg a találkozón, Emiliano Buendia szép cselét és indítását követően Danny Ings talált be. A szünet előtt nem sokkal Yoane Wissa látványos löketével érkezett a válasz, a győztes találatot pedig Mads Rasmussen kipattanóból hozta össze a második félidő hajrájában.

Hamar elhúzott két góllal az Everton vendégeként a Brighton, majd mivel Dominic Calvert-Lewin tizenegyest hibázott, csak szépítő gólokra futotta a liverpooli csapat erejéből a második félidőben harmadjára is betaláló vendégekkel szemben.

A Leeds rendesen megsorozta a Burnley kapuját, hiszen 22:8 volt a próbálkozások aránya – végül két góllal múlta felül ellenfelét.

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ
Brentford–Aston Villa 2–1
(Wissa 42., M. Rasmussen 83., ill. Ings 16. – 11-esből)
Everton–Brighton 2–3 (Gordon 53., 76., ill. Mac Allister 3., 71., Burn 21.)
Leeds United–Burnley 3–1 (Harrison 39., Dallas 77., James 90+2., ill. Cornet 54.)
Chelsea–Liverpool 2–2 (Kovacic 42., Pulisic 45+1., ill. Mané 9., Szalah 26.)
Leicester–Norwich City – elhalasztva
Southampton–Newcastle United – elhalasztva

Hétfő
18.30:
Manchester United–Wolverhampton Wanderers (Tv: Digi Sport1)

Korábban
Arsenal–Manchester City 1–2 (Saka 31., ill. Mahrez 57. – 11-esből , Rodri 90+3.)
Kiállítva: Gabriel (Arsenal, 59.)

Watford–Tottenham Hotspur 0–1 (D. Sánchez 90+6.)
Crystal Palace–West Ham United 2–3 (Édouard 83., Olise 90., ill. Antonio 22., Lanzini 25., 45+5. – a másodikat 11-esből)

1. Manchester City 21 17 2 2 53–13 +40 53
2. Chelsea 21 12 7 2 45–16 +29 43
3. Liverpool 20 12 6 2 52–18 +34 42
4. Arsenal 20 11 2 7 33–25 +8 35
5. West Ham 20 10 4 6 37–27 +10 34
6. Tottenham 18 10 3 5 23–20 +3 33
7. Manchester United 18 9 4 5 30–26 +4 31
8. Brighton & Hove Albion 19 6 9 4 20–20 0 27