PL: ötöt vágott a Chelsea; nem ért pontot Vardy villámgólja

2017.12.30. 17:57
A Chelsea játékosai ötször is ünnepelhettek (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 21. fordulójában a Chelsea otthon 5–0-ra kiütötte a Stoke Cityt.

A Chelsea a West Ham United otthonában elszenvedett meglepő veresége óta öt meccséből egy iksz mellett négyet megnyert, a legutóbbi két fellépésén pedig gólt sem kapott.

A Stoke elleni bajnokin parádésan kezdtek a „kékek”, a 3. percben Willian passza után Rüdiger fejelt a kapuba, majd az első chelsea-s gólját Drinkwater lőtte ki parádésan a bal felső sarkot – és még mindig csak a 9. percben jártunk (2–0).

A félidő derekán Pedro lőtte ki a jobb alsót – újra Willian volt az előkészítő –, majd a meccs hajrájához érve Willian is megszerezte saját gólját, más kérdés hogy a megtorpanós büntetőjénél gyakorlatilag egy teljes csapatnyi játékos állt már a tizenhatoson belül (4–0). Az i-re a pontot Zappacosta találata tette fel, a Chelsea végül 5–0-ra kiütötte a Stoke Cityt.

A Chelsea–Stoke City mérkőzés góljai

A tavalyi bajnok Leicester City szintén villámgyorsan előnybe került Jamie Vardy találatával, de a házigazda Liverpool Mohamed Szalah duplájával fordítani tudott (2–1).

Szalah 23 gólt szerzett ebben a szezonban minden sorozatot figyelembe véve – többet mint nyolc PL-csapat.

A Liverpool–Leicester City mérkőzés góljai

A Bournemouth Ryan Fraser duplájával otthon legyűrte az Evertont, így Sam Allardyce irányításával először kapott ki a liverpooli együttes (2–1).

A meccs előtt sereghajtó Swansea City sikerére még a 86. percben sem sok minden utalt, hiszen André Carrillo góljával a 11. perctől kezdve vezetett a Watford, de a hajrában Jordan Ayew egyenlített, majd az utolsó percben Luciano Narsingh a győztes gólt is megszerezte (1–2).

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ
AFC Bournemouth–Everton 2–1
(Fraser 33., 88., ill. Guaye 57.)
Chelsea–Stoke City 5–0 (Rüdiger 3., Drinkwater 9., Pedro 23., Willian 73. – 11-esből, Zappacosta 88.)
Huddersfield Town–Burnley 0–0
Liverpool–Leicester City 2–1 (Szalah 52., 76., ill. Vardy 3.)
Newcastle United–Brighton & Hove Albion 0–0
Watford–Swansea City 1–2 (Carrillo 11., ill. J. Ayew 86., Narsingh 90.)
Manchester United–Southampton 0–0

1. Manchester City 20 19 1 61–12 +49 58
2. Chelsea 21 14 3 4 39–14 +25 45
3. Manchester United 21 13 5 3 43–16 +27 44