PL: nem működött az Allardyce-mágia, a Villa legyőzte a WBA-t

2020.12.20. 22:07
Anwar El Ghazi ezzel a mozdulattal szerezte meg a vezetést az Aston Villának (Fotó: AFP)
Az Aston Villa 3–0-ra nyert a West Bromwich Albion otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

Sam Allardyce nyolcadszor mutatkozott be új csapat kispadján a Premier League-ben. A rutinos szakember az eddigi hét alkalom során csak egyszer könyvelhetett el vereséget öt győzelem és egy döntetlen mellett, most azonban nem ígért sok jót a kezdés, az Aston Villa ugyanismár az ötödik percben megszerezte a vezetést: Bertrand Traoré ívelését követőenAnwar El Ghazi pöccintett a kapuba (0–1).

A West Brom helyzete a 36. percben még nehezebbé vált, Jake Livermore-t némi VAR-ozás után kiállította Martin Atkinson.

Az óriási fölényben futballozó Aston Villa a hajrában végleg eldöntötte a három pont sorsát, előbb Traoré maga is betalált a gólpassza után, majd El Ghazi tizenegyesből beállította a végeredményt (0–3).

PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ
West Bromwich Albion–Aston Villa 0–3
(El Ghazi 5., 88. – a másodikat 11-esből, B. Traoré 84.)
Kiállítva: Livermore (WBA, 36.)
Korábban
Brighton–Sheffield United 1–1 (Welbeck 87., ill. Bogle 63.)
Tottenham–Leicester City 0–2 (Vardy 45+4. – 11-esből, Alderweireld 59. – öngól)
Manchester United–Leeds United 6–2 (McTominay 2., 3., Bruno Fernandes 20., 70. – a másodikat 11-esből, Lindelöf 37., D. James 66., ill. Cooper 42., Dallas 73.)
Hétfő
18.30:
Burnley–Wolverhampton Wanderers (Tv: Digi Sport1)
21.00: Chelsea–West Ham United (Tv: Spíler1)
Szombat

Crystal PalaceLiverpool 0–7 (Minamino 3., Mané 35., Firmino 44., 68., J. Henderson 52., Szalah 81., 84.)
Southampton–Manchester City 0–1 (Sterling 16.)
Everton–Arsenal 2–1
(Holding 22. – öngól, Mina 45., ill. Pépé 35.)

Newcastle United–Fulham 1–1
(Wilson 64. – 11-esből, ill. Ritchie 42. – öngól)

1. Liverpool 14 9 4 1 36–19 +17 31
2. Leicester City 14 9 5 26–17 +9 27
3. Manchester United 13 8 2 3 28–21 +7 26
4. Everton 14 8 2 4 25–19 +6 26
5. Tottenham 14 7 4 3 25–14 +11 25